הדברת כיני יונה: איך אפשר להיפתר לבד מכיני יונים?

מטרד ושמו כיני יונים

כיני היונים הן טפילים בעלי חיבה יתרה לדמם של עופות, אולם הן ידועות ככאלה השוכנות על יונים בסמוך למגורי האדם. כיני היונים יעקצו בני אדם בלית ברירה, כאשר היונים כבר אינן בנמצא מכל סיבה שהיא, והן נאלצות לחפש מקור מזון זמני אחר. עם זאת, חשוב להבין כי הן יכולות לחיות בסביבת האדם לזמן ממושך. ולכן אם הבעיה לא תטופל באמצעות הדברת כיני יונה מסודרת, סביר שאותו אדם או משפחה יסבלו חלילה מהמטרד למשך זמן רב.

אולי יעניין אותך

טיפול בכיני יונים

מדוע להדביר לבד כיני יונים?

כיני יונים הם חרקים קטנים וחסרי כנפיים החיים בנוצות של יונים וציפורים אחרות. אמנם לא ידוע שהם מעבירים מחלות לבני אדם, אבל הם עלולים לגרום למגוון של בעיות הן לבני אדם והן לציפורים.

הדברת כיני יונים כוללת באופן כללי 2 פעולות עיקריות: הראשונה, הינה הדברה על ידי חומר ריסוס מתאים וירוק, שאינו רעיל לבני אדם. השנייה היא פעולות מנע שונות, כגון שאיבה עם שואב אבק וכביסה ב-60 מעלות. מומלץ במקרה זה, להדביר את הבית באופן עצמאי ועל ידי כך גם לחסוך לעצמכם זמן וכסף רב.

סכנות של כיני יונים ומדוע חשוב להדביר אותן:

  • בריאות ציפורים: כיני יונים ניזונות מדם של ציפורים ועלולות לגרום לאנמיה, חולשה ובעיות בריאות אחרות. הם יכולים גם להעביר מחלות בין ציפורים.
  • נזק לנוצות: כיני יונים עלולות לפגוע בנוצות, ולגרום להן להיראות עמומות ומרופטות. זה יכול להשפיע על יכולתה של הציפור לעוף, להתחמם ולהישאר יבש.
  • בריאות האדם: בעוד כיני יונים אינן מעבירות מחלות לבני אדם, הן עלולות לגרום לגירוי בעור ולתגובות אלרגיות אצל אנשים שבאים איתן במגע.
  • נגיעות גבוהה: כיני יונים יכולות להתרבות במהירות ולתקוף אזור במהירות. הם יכולים גם להתפשט לציפורים אחרות ואפילו לבני אדם בסביבה.

בשל הסיבות האלו חשוב להדביר כיני יונים: כדי להגן על בריאות עופות, למנוע פגיעה בנוצות שלהן ולהפחית את הסיכון להידבקות ולבעיות הנלוות לבני אדם. ניתן לעשות זאת במגוון שיטות, לרבות הדברה מקצועית, ניקוי וחיטוי בתי ציפורים ואזורי קינון ומניעת לינה של יונים בשטח.

האם ניתן למנוע כיני יונים?

ניקיון: שמירה על ניקיון הסביבה היא הדרך הטובה ביותר למנוע הדבקות בכיני יונים. המשמעות היא ניקוי קבוע של בתי ציפורים ואזורי קינון, כמו גם הסרת פסולת, נוצות או חומרים אחרים שעלולים למשוך יונים.
הגבלת מקורות מזון: יונים נמשכות לאזורים עם מקורות מזון רבים, ולכן חשוב להגביל את הגישה שלהן למזון. ניתן לעשות זאת על ידי שמירת פסולת מזון במכלים סגורים וניקוי של מזון או מים שנשפכו.
איטום נקודות כניסה: יונים יכולות להיכנס למבנים ומבנים אחרים דרך סדקים ופתחים קטנים, לכן חשוב לאטום את נקודות הכניסה הללו כדי למנוע מהן לקנן באזור.
הדברה מקצועית: אם יש לכם נגיעות של כיני יונים, ייתכן שיהיה צורך להזמין חברת הדברה מקצועית כדי להדביר את הכינים ולמנוע נגיעות עתידיות.
שימוש בתכשירים דוחי ציפורים: קיימים בשוק מגוון דוחי ציפורים, כגון דוקרנים, רשתות ואמצעי הרתעה אחרים, שניתן להשתמש בהם כדי למנוע מיונים ללון באזור.

על ידי שימוש באמצעים אלו, תוכלו לסייע במניעת נגיעות כיני יונים ולהגן על בריאותם של ציפורים ובני אדם בסביבה.

אולי תתעניין גם ב

הדברה בייתית לכיני יונים

דרך ההדברה העצמית של כיני היונים

בשלב הראשון, יש לרסס את החדר, את אזור הרהיטים, המיטה וכד', ובייחוד סביב החלונות והפתחים. שנית, יש להכניס את כל המצעים, הבגדים וכל מוצרי הטקסטיל הנוספים בחדר למכונת הכביסה בטמפ' של מינימום 60 מעלות. את מה שלא ניתן לכבס, ניתן להכניס למספר ימים לשקיות וואקום. לאחר הכביסה, יש לשאוב את רצפת החדר, שני הצדדים של המזרון, סביב החלונות הרהיטים וכד', במשך 10 ימים ברציפות.

אולי יעניין אותך גם

ריסוס נגד כיני יונים

הכירו את חומר ההדברה לשימוש עצמי של צ'יק צ'ק ג'וק

מחפשים הדברת כיני יונה? חכו עוד רגע אחד 🙂 חומר ההדברה שלנו מבוסס על חומר הדברה ירוק ומקצועי של מדבירים ולכן למעשה, שווה ערך מבחינת פעולתו להדברה מקצועית. חומר ההדברה מיוצר במיוחד עבורנו ומאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי. החומר עצמו חסר ריח, לא מסוכן לבני אדם ולא מצריך שימוש במסכה, כפפות, או כל ציוד מגן אחר.

מחפשים שירות הדברת כיני יונים? אנחנו כאן עבורכם

לצד המוצרים המקצועיים שלנו לשימוש עצמי, ניתן לקבל בחברת המדביר המזמר עבור שירותי הדברה של מזיקים מכל הסוגים. אם יש בקרבת המבנה שלכם יונים, כיני יונים עלולות לפלוש לאזור – בייחוד אם היונים מקימות קינים.

חשוב לטפל בבעיה הזו במהרה מפני שיונים עלולות להתרבות ולהתפשט בצורה נרחבת. כאן במדביר המזמר זמין לכם שירות הדברת מזיקים מקצועי בכל עת שתרצו. החברה שלנו מבצעת הדברה עם חומרים ידידותיים לסביבה, שעומדים בתקנים המחמירים ביותר. המדבירים שלנו מחזיקים ברישיון עבור ביצוע שירותי הדברה, כך שתיהנו משירות מקצועי ואמין בכל הזמנה.

מניעת כיני יונים עם המדביר המזמר

אם אתם רוצים למנוע התפשטות כינים של יונים, כאן באתר תוכלו להזמין תכשיר להדברה עצמאית או שירותי הדברה. לצד זאת, מומלץ להתקין אמצעים שונים להרחקה של יונים, כמו דוקרנים נגד יונים, סלילים נגד יונים או רשתות נגד יונים.

האמצעים האלו ימנעו חדירה של יונים לאזור שלכם, וגם התרבות שלהם – מה שימנע כינים. אם יש לכם שאלות או שאתם מעוניינים בשירות מותאם אישית – אנחנו כאן עבורכם. פנו אלינו ותיהנו ממענה מהיר ומקצועי עבור כל צורכי ההדברה שלכם.

מה אומרים עלינו?

חגית רמז, בת ים

בהזדמנות זו נציין כי סבלנו מתיקן גרמני במשך זמן של למעלה מ-16 שנים (!), במהלך זמן זה עברנו שלוש דירות שהמרחק ביניהם הוא למעלה מעשר קילומטר (!), אך הג'וקים עברנו

קרא עוד..
ורד גורדון פרימור

בערך 7 שנים לדעתי אני מזמינה מהם תרסיסי הדברה, למרות שמתגוררת בישוב מרוחק בים המלח עם שפע של זוחלים נדירים, יוצא שבקבוק אחד בשנה גורם אפילו לחצר שלי להיות סופררר

קרא עוד..
אבא G

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפופרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
רועי ג

שירות מהיר ויעיל.

קרא עוד..
נתן דוב קופלוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים, (חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת , שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
Anat Yanon

מעולה לקרדית אבק. מאוד מרוצה!!! יחס ישירות נהדר.

קרא עוד..
Michal C

הדברה לצרעות שירות מצוין!

קרא עוד..
Sagie Kremissi

בחור מאוד נחמד מחירים נחים ושרות מדהים

קרא עוד..
אבא G570

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפורפרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים,(חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת, שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
דניאל תשובה

ענו במקצועיות מהירות ואדיבות!

קרא עוד..
sabrina weitsman

מקצועי מאוד, אדיב ודייקן

קרא עוד..
דרור כהן

וואלה עובד נעלמו הג'וקים חסכתי כסף "שפו"

קרא עוד..
דב נתן קופולוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

"‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ'יק צ'ק ג'וק פתרונות הדברה‏: "‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Doron Braunshtein

"צ'יק צ'ק ג'וק" זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג'וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ'יק 'צק ג'וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג'וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ'יק צ'ק ג'וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג'וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ'יק צ'ק ג'וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..