הדברת ג'וק גרמני

קצת על תיקן גרמני

תיקן גרמני הוא מקק קטן וחום שאוהב מאד תנאי חום או קור קיצוניים ולכן מחפש מקומות מחייה כמו תנור, מיקרוגל, מקרר, מקפיא וכד'. אי לכך, ברוב המקרים ניתן למצוא ג'וק גרמני בעיקר במטבח, מתחת למכשירי חשמל, בתוך סדקים בשיש או בארונות תבלינים. בנוסף הוא אוכל כל ואינו זקוק לחפש מזון למחייתו. הוא מתרבה מהר מאד ולכן ברגע שמבחינים באחד חשוב מאד לקרוא לעזרת מדביר מקצועי.

אולי תתעניין ב

מיהו תיקן גרמני ומה מאפיין אותו?

כיצד לזהות תיקן גרמני?

כאמור, לתיקן יש מספר מאפיינים ייחודיים שמבדלים אותם ממקקים אחרים:

גודל: אורכם של תיקנים גרמניים בוגרים הם בדרך כלל בין סנטימטר לסנטימטר וחצי, מה שהופך אותם לאחד המינים הקטנים יותר של תיקנים.

צבע: הם בדרך כלל בצבע חום בהיר עד שזוף, עם שני פסים כהים מקבילים בחלק האחורי של ראשם.

כנפיים: למקקים גרמנים יש כנפיים, אבל הם לא עפים טובים ולרוב משתמשים בהם רק עבור דאייה למרחקים קצרים.

בית גידול: הם מעדיפים סביבות חמות ולחות ונמצאים לרוב במטבחים, חדרי אמבטיה ואזורים אחרים עם גישה למזון ומים.

תזונה: הם אוכלי כל ויאכלו כמעט כל דבר, כולל שאריות מזון, אשפה ואפילו משחת שיניים.

רבייה: הנקבות יכולות לייצר עד שש קפסולות ביצים במהלך חייהן, כל אחת מכילה עד 40 ביצים. הביצים בוקעות תוך כחודש, והנימפות מבשילות תוך כ-2-4 חודשים.

התנהגות: תיקנים גרמנים פעילים בעיקר בלילה ונוטים להסתתר במהלך היום. הם ידועים ביכולתם לתקוף במהירות חלל בשל קצב הרבייה הגבוה והבשלות המהירה שלהם.

בעיות בריאותיות: הם יכולים להיות נשאים של מחלות ונוכחותם בבתים או במסעדות יכולה להוות אינדיקציה לתנאים לא סניטריים.

אולי יעניין אותך מהו

טיפול בתיקן גרמני

תרופות סבתא נגד מקק גרמני: הדברת תיקן גרמני באופן עצמאי

כמו עם מזיקים אחרים, יש מספר תרופות סבתא נגד מקק גרמני:

חומצה בורית: זוהי תרופה ביתית נפוצה עבור תיקנים גרמנים. ניתן יכול לפזר אבקת חומצת בורית לאורך אזורים שבהם אתם חושדים שהם מקננים או הולכים.

קלנדולה: קלנדולה יכולה לשמש כחומר דוחה טבעי נגד תיקנים. ניתן להכין תה קלנדולה על ידי הרתחת הצמח במים ולאחר מכן ריסוס התערובת סביב האזורים שבהם נמצאים המקקים.

עלי דפנה: מקקים נדחים מריח עלי דפנה. ניתן להניח עלי דפנה באזורים בהם נמצאים המקקים כדי להרחיק אותם.

שמנים אתריים: שמנים אתריים כגון מנטה, אקליפטוס ושמן עץ התה, יכולים לעזור להדוף תיקנים גרמנים. ניתן לערבב כמה טיפות של שמנים אלה עם מים ולרסס את התערובת ברחבי הבית.

• ניקיון: שמירה על בית נקי וללא פסולת מזון יכולה לעזור למנוע מג'וקים גרמניים לפלוש לביתכם. הקפידו לנקות באופן קבוע את המטבח שלכם ואזורים אחרים שבהם מאוחסן או נצרך מזון.

• אדמה דיאטומית היא אבקה טבעית ולא רעילה העשויה מאצות מאובנות. האדמה עובדת נגד תיקנים על ידי ייבוש של חרקים, כולל תיקן גרמני. יש למרוח שכבה דקה של אדמה דיאטומית סביב אזורים שבהם אתם חושדים שמקקים נכנסים או מתחבאים.

• מלכודות דביקות: הציבו מלכודות דביקות באזורים שבהם יש פעילות של מקקים. למלכודות אלו יש משטח דביק שלוכד מקקים כשהם הולכים עליהם. בדקו את המלכודות באופן קבוע והחליפו אותן לפי הצורך.

• נפית החתולים: נפית החתולים (קטניפ) מכילה תרכובת טבעית הנקראת nepetalactone, המהווה רכיב דוחה עבור תיקנים. הניחו שקיות קטנות של נפית החתול ליד אזורים שבהם אתם חושדים בפעילות מקקים.

• הסירו מקורות מזון: מקקים באופן כללי נמשכים למזון ומים. אחסנו מזונות במיכלים אטומים והימנע מהשארת כלים מלוכלכים בכיור למשך שעות ארוכות. בנוסף, נקו מיד שפיכות ופירורים ורוקנו את פחי האשפה באופן קבוע כדי למנוע היווצרות של מקורות מזון עבור התיקן הגרמני.

לאילו נזקים גורם התיקן?

הדברת תיקן גרמני חיונית מפני שהוא עלול לגרום לבעיות שונות:

זיהום מזון ומשטחים: ידוע שג'וקים נושאים על גופם פתוגנים וחיידקים שונים, ביניהם סלמונלה, אי קולי וסטפילוקוקוס. כאשר הם באים במגע עם משטחי הכנת מזון או פריטי מזון, הם יכולים להוביל למחלות הנישאות במזון.

אלרגיות ואסטמה: צואת מקקים, קשקשי תיקנים מכילים אלרגנים שעלולים לעורר אלרגיות ותסמיני אסטמה, במיוחד אצל אנשים רגישים. אלרגנים אלו עלולים להיות נישאים באוויר ולזהם אזורים פנימיים, מה שמוביל לבעיות נשימה.

נזק לרכוש: תיקנים גרמנים עלולים לגרום נזק לרכוש על ידי לעיסת חומרים שונים. הם עשויים לנשנש נייר, ספרים, בגדים, ריפודים ואפילו חוטי חשמל. כרסום בחוטי חשמל עלול ליצור סכנות שריפה ועלול לגרום לקצר חשמלי או לתקלות חשמליות.

ריח לא נעים: מקקים משחררים ריחות פרומון שיכולים להיות מורגשים בהדבקות גדולות. הריח יכול להיות לא נעים ומתמשך, ולהשפיע על הנוחות הכללית של סביבת המגורים או העבודה.

מוניטין והשפעה עסקית: במקומות ציבוריים, מסעדות, בתי מלון ומשרדים, נגיעות תיקנים גלויה עלולה להיות בעלת השלכות קשות. לקוחות עשויים להירתע מלבקר או לחזור לעסק עם בעיות מזיקים ידועות, מה שיוביל להפסדים כספיים.

השפעה פסיכולוגית: התמודדות עם נגיעות התיקנים לגרום ללחץ וחרדה משמעותיים עבור אנשים מסוימים. נוכחותם של מקקים עלולה ליצור תחושת חוסר ניקיון ואי נוחות, להשפיע על הרווחה הכללית ואיכות החיים.

זה חיוני לטפל בהדבקות תיקנים גרמניים באופן מידי כדי למזער סיכונים אלו ולמנוע נזק נוסף. פנייה לשירותי הדברה מקצועיים היא לרוב הגישה היעילה ביותר להתמודדות עם נגיעות קשות או מתמשכות.

חשוב להשתמש באמצעי הטיפול המתאימים עבור המזיקים האלו. אנחנו מבצעים התאמה של אמצעי הדברה עבור מזיקים שונים, כולל תיקן גרמני.

אולי יעניין אותך

הדברה באופן עצמאי לתיקן גרמני

כיצד מדבירים ג'וק גרמני?

ישנם שתי דרכים להיפטר ממנו: דרך אחת היא לפנות למדביר מקצועי שיבצע את ההדברה עבורכם.

הדרך השנייה היא לבצע הדברה באופן עצמאי עם ערכה להדברה עצמית. הערכה כוללת תרסיס, פיתיון ג'ל להדברת הג'וק הגרמני ומלכודות פרומונים. חומרי ההדברה אשר נמצאים בערכה מאושרים לשימוש לקהל הרחב על ידי משרד לאיכות הסביבה. אין צורך במסכה ואין צורך לצאת מהבית לאחר הריסוס. הערכה מתאימה גם להדברה במסעדות, בתי קפה, קיוסקים, משרדים ומאפיות.

לחברתנו מגוון שירותי הדברה מקצועיים, לרבות שירותי הדברה נגד מקק גרמני. חומרי ההדברה שלנו הם יעילים במיוחד, אך ידידותיים לסביבה, ועומדים בתקנים המחמירים ביותר.

הדברת תיקן גרמני

רגע לפני שאתם מרימים ידיים וצועקים נואש, פנו אלינו ונשמח לייעץ ולהמליץ לכם על אפשרויות הדברה.

מוצרים קשורים

הדברה לבד לתיקן גרמני

ערכה להדברה עצמית נגד התיקן הגרמני(הג’וקים הקטנים) (chikchakjuk.com)

פיתיון ג’ל אינוויקטגולד להדברת תיקנים בבית ומחוץ לבית (chikchakjuk.com)

מלכודות פרומונים לתיקן הגרמני – תרסיסים (chikchakjuk.com)

מה אומרים עלינו?

חגית רמז, בת ים

בהזדמנות זו נציין כי סבלנו מתיקן גרמני במשך זמן של למעלה מ-16 שנים (!), במהלך זמן זה עברנו שלוש דירות שהמרחק ביניהם הוא למעלה מעשר קילומטר (!), אך הג'וקים עברנו

קרא עוד..
ורד גורדון פרימור

בערך 7 שנים לדעתי אני מזמינה מהם תרסיסי הדברה, למרות שמתגוררת בישוב מרוחק בים המלח עם שפע של זוחלים נדירים, יוצא שבקבוק אחד בשנה גורם אפילו לחצר שלי להיות סופררר

קרא עוד..
אבא G

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפופרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
רועי ג

שירות מהיר ויעיל.

קרא עוד..
נתן דוב קופלוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים, (חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת , שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
Anat Yanon

מעולה לקרדית אבק. מאוד מרוצה!!! יחס ישירות נהדר.

קרא עוד..
Michal C

הדברה לצרעות שירות מצוין!

קרא עוד..
Sagie Kremissi

בחור מאוד נחמד מחירים נחים ושרות מדהים

קרא עוד..
אבא G570

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפורפרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים,(חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת, שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
דניאל תשובה

ענו במקצועיות מהירות ואדיבות!

קרא עוד..
sabrina weitsman

מקצועי מאוד, אדיב ודייקן

קרא עוד..
דרור כהן

וואלה עובד נעלמו הג'וקים חסכתי כסף "שפו"

קרא עוד..
דב נתן קופולוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

"‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ'יק צ'ק ג'וק פתרונות הדברה‏: "‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Doron Braunshtein

"צ'יק צ'ק ג'וק" זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג'וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ'יק 'צק ג'וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג'וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ'יק צ'ק ג'וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג'וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ'יק צ'ק ג'וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..