טיפול בתיקן גרמני

אנשים רבים בישראל ובכלל, סובלים מפלישת תיקן גרמני לביתם מפעם לפעם. בסך הכל, מדובר באחד התיקנים הנפוצים ביותר. כדי לסייע לכם לטפל בבעיית הנגיעות בבית כראוי, הכנו מאמר המסכם את הפעולות הנדרשות עבור המטרה הזו.

אולי יעניין אותך

מיהו התיקן הגרמני

בואו נפרק את ה”טיפול” בתיקן הגרמני לחלקים:

כשבאים למגר את התיקן הגרמני, יש לתת תשומת לב לכמה אזורים בבית ולבצע כמה פעולות עיקריות:

  • ניקיון יסודי של הבית באופן תדיר
  • הסרת מקורות מזון פוטנציאליים עבור התיקן
  • הדברה בעזרת חומר מתאים וייעודי
  • סתימת סדקים שונים וטיפול במקומות מסתור פוטנציאליים

נתחיל עם נושא ההדברה

התיקן הגרמני פיתח עמידות (או שבכוחו לפתח עמידות) לחלק מחומרי ההדברה הנפוצים כיום ולכן, חשוב לדעת מראש כי לא כל חומרי ההדברה מתאימים למיגור מלא של התיקן והביצים מהבית. כמו כן, חומרי הדברה רעילים יכולים להיות מאוד מסוכנים ליושבי הבית, בייחוד אם אתם מוצאים עצמכם נאלצים לרסס שוב ושוב כדי להרוג עוד פרט ועוד פרט.

לעומת זאת, קיימים כיום חומרי הדברה ייעודיים ואפקטיביים כנגד התיקן המסוים הזה, על אף עמידותו וביניהם חומרי הדברה המבוססים על מקור טבעי, ג’לים המהווים פיתיון, מלכודות ועוד. בחברתנו למשל, תוכלו למצוא חומרי הדברה אפקטיביים לשימוש עצמי-ביתי, חומרים אשר פעילים רק כנגד בעלי דם קר ולכן אינם רעילים לבני אדם.

ומה באשר לניקיון הבית וסתימת הסדקים?

את הניקיון היסודי של הבית ש לבצע באופן בו לא יישארו לתיקנים מקורות מזון זמינים, או מקומות מחבוא הנשארים ללא השגחה וניקיון לאורך זמן. שימו לב במיוחד לכל אותם אזורים “מוזנחים” במטבח כמו האזורים שמאחורי המכשירים החשמליים, לרבות המיקרו, הכיריים, התנור והמקרר. בנוסף, השתדלו לסגור סדקים שונים ברצפה או בכל מקום אחר אליו התיקן יכול להיכנס. זכרו שהוא קטן יחסית ובעל כישרון למציאת מקומות מחבוא.

אולי יעניין אותך

איפה אפשר לקנות חומרי הדברה ביתיים?

אסור לשכוח להיוועץ עם חברת הדברה מקצועית!

חברת הדברה מקצועית תוכל להעריך נכון את מידת הנגיעות הקיימת בביתכם ולהציע לכם פתרונות הדברה מותאמים. זכרו שהדברה אפקטיבית צריכה להיעשות באופן הנכון ועל ידי החומרים או המוצרים המתאימים.

נשמח להעניק לכם שירותי הדברה מקצועיים, או הדרכה לגבי השימוש בחומרי ההדברה לשימוש עצמי של חברתנו!

מה אומרים עלינו?

Shiran Carmiel‎‏

“‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ’יק צ’ק ג’וק‏”

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ’יק צ’ק ג’וק פתרונות הדברה‏: “‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ’יק צ’ק ג’וק‏”

קרא עוד..
Doron Braunshtein

“צ’יק צ’ק ג’וק” זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג’וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ’יק ‘צק ג’וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג’וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ’יק צ’ק ג’וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג’וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ’יק צ’ק ג’וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..