איך נפתרים מכיני יונים?

מהי בעיית כיני יונים?

כיני יונים הן טפילים אשר נכנסים למקום מגוריו של האדם בעת שהיונים או העופות שהיו הפונדקאים הקודמים שלהם כבר עזבו את הקן, מתו ועוד. כיני היונים ייכנסו לרוב דרך החלונות או מסתורי הכביסה ויתמקמו בסמוך למיטות, לספות או לכל אזור אחר בחדרים בו בני הבית שוהים באופן קבוע.

מדוע חשוב להפטר מהן?

כיני היונים מהוות בראש ובראשונה מטרד הודות לעקיצותיהן שעלולות ליצור תגובה אלרגית חמורה יותר מעקיצות יתושים למשל, אולם חשוב לדעת שכיני היונים יכולות להעביר דרך הריר שלהן גם מחלות רבות לבני אדם וביניהם ווירוסים וחיידקים שעלולים לגרום לדלקות ומחלות אחרות.

מהן הפעולות הנדרשות כדי להיפטר מכיני היונים?

קיימות 2 פעולות עיקריות שיסייעו לכם להיפטר מכיני היונים בטווח זמן הקצר (עד שנה). עם זאת, כדי להיפטר מכיני היונים לחלוטין, יש לדאוג גם לסילוק היונים באופן תמידי על ידי חסימת כוכים, התקנת מכשור שימנע מהן לקונן בקרבת הבית ועוד.

באשר להדברה עצמה, יש להשתמש בחומר הדברה ירוק וכזה המיועד להדברת כיני יונים.

במקביל או לאחר ההדברה, יש להכניס למכונות הכביסה בגדים, מצעים ושאר כלי טקסטיל בבית בטמפ’ של 60 מ’ לפחות. טמפ’ כזו תהרוג את הכינים והנימפות הנמצאות בין כפלי הבדים. כאשר ההדברה תתייבש, חשוב לשאוב את החדר, כולל המזרן, הספה, הקירות וכד’ למשך 10 ימים ברצף, כדי להרוג גם את ביצי כיני היונים במידה ואלה מפוזרות בבית.

חשיבות רכישת חומר הדברה ירוק ומתאים

את חשיבותו הבסיסית של חומר ההדברה הירוק כבר הזכרנו לעיל, אולם מעבר לכך, נזכיר שחומר הדברה ירוק הוא חומר הדברה שאינו רעיל ולכן לא מהווה סכנה לבני אדם, לרבות לילדים. בייחוד כאשר מדובר בהדברה עצמית שמתבצעת באזורים הרחבים בבית ובגובה השכיבה, הישיבה ולא רק בגובה הרצפה, יש להקפיד להשתמש בחומר הדברה כזה.

חומר ההדברה לשימוש עצמי של צ’יק צ’ק ג’וק שווה ערך לחומר הדברה מקצועי של מדבירים, ומבוסס על חומרים ירוקים ואקולוגיים שאינם רעילים לבני אדם ובטוחים לחלוטין לשימוש. נשמח להסביר לכם יותר על חומר ההדברה לשימוש עצמי, או על דרכי ההדברה היעילות למיגור כיני היונים בבית!

אולי תתעניין גם ב

איפה אפשר לקנות חומרי הדברה ביתיים?

מה אומרים עלינו?

אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג’וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ’יק ‘צק ג’וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג’וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ’יק צ’ק ג’וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג’וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ’יק צ’ק ג’וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..