הדברת עש

עש

רובנו שמענו על עש כחרק המזיק במיוחד לבגדים. זה נכון, עש הבגד הוא חרק שדומה מאד לפרפר (אך איננו פרפר), אשר אוהב מאד את ארונות הבגדים ויכול לאכול את הבגדים או להשאיר עליהם כתמים וסימנים. אבל חוץ מעש הבגד קיים גם עש מזון אשר חודר אל שקיות מזון, אפילו סגורות, מטיל את ביציו, מתרבה ואוכל את המזון שבשקית. כאשר נתקלים בבעיה של עש, או כפי שנוהגים לכנותו: ‘פרפר לילה’, חשוב לנקוט בצעדי הדברה על מנת למגר את התופעה.

אולי יעניין אותך

מיהו העש?

נזקים שנגרמים על ידי עש הבגד

עש הבגד, כאמור, אוהב להתרבות בתוך ארונות הבגדים. נקבת העש מטילה את ביצותיה בארון והזחלים הם אלה שבדרך כלל מזיקים לבגדים. ברוב המקרים לא ניתן ‘להציל’ את הבגדים שנפגעו וצריך לזרוק אותם, אבל על ידי הדברה ניתן להציל את הבגדים שנותרו בארון. לשם כך יש צורך בעזרתו של מדביר מקצועי המבצע ריסוס מיוחד לחיסולו והרחקתו של העש.

אולי תתעניין ב

איך מתבצעת הדברת עש הבגד?

נזקים שנגרמים על ידי עש מזון

עש מזון אוהב להתרבות בתוך מוצרי מזון, בעיקר מוצרי מזון יבשים כמו קטניות וקמח. כיצד מגיע העש אל אריזות המזון? כאשר קיימות אריזות מזון פתוחות, העש פשוט נכנס פנימה ללא בעיה, אבל גם אריזות מזון סגורות אינן מרתיעות אותו. בעזרת השיניים החדות שלו הוא יכול לכרסם חור קטן בשקית ולהיכנס פנימה. מרגע שנכנס הוא חוגג – מטיל ביצים רבות, אשר מהן בוקעים זחלים רבים שאוכלים את המזון ופוגעים בו. עש מזון יכול לעיתים להסב נזק רב מאד למפעלי מזון וגם בבית. הטיפול בעש המזון נעשה על ידי הדברה בעזרת ריסוס אקולוגי בעל רמת רעילות נמוכה, המתבצע בכל ארונות המטבח. את האריזות הנגועות יש להשליך לפח מחוץ לבית ואת האריזות שלא נפגעו, גם את אלה הסגורות, יש לאחסן בכלי פלסטיק או זכוכית, דרכן לא יכול העש לחדור.

אולי תתעניין ב

הדברת עש המזון

הדברת עש – לאן פונים?

הדרך הטובה ביותר להדביר עש היא על ידי פניה למדביר מקצועי  או לחברת הדברה מקצועית. רצוי לפנות לחברת הדברה באזור מגוריכם ולכן אם אתם גרים במרכז אתם זקוקים לשירותי חברת הדברה במרכז. חשוב לבדוק כי כאשר מדובר בעש מזון נעשה שימוש בחומרי הדברה קטלניים לעש אך בעלי רעילות נמוכה כלפי בני אדם, בכל זאת מדובר במטבח הביתי שלנו. כשמדובר בהדברת עש הבגד, בדקו אם החומרים בהם השתמשו לא יהרסו את הבגדים לאחר השבתם לתוך הארון.

מה אומרים עלינו?

Shiran Carmiel‎‏

“‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ’יק צ’ק ג’וק‏”

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ’יק צ’ק ג’וק פתרונות הדברה‏: “‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ’יק צ’ק ג’וק‏”

קרא עוד..
Doron Braunshtein

“צ’יק צ’ק ג’וק” זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג’וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ’יק ‘צק ג’וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג’וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ’יק צ’ק ג’וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג’וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ’יק צ’ק ג’וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..