חולדה בבית – מה עושים?

גילוי חולדות בבית יכול להיות חוויה מטרידה עבור כל בעל בית. מכרסמים אלו לא רק מהווים סיכונים בריאותיים אלא יכולים גם לגרום נזק לרכוש. פעולה מהירה ויעילה במקרה כזה היא חיונית כדי לחסל את הנגיעות ולמנוע בעיות נוספות.

במדריך זה, נחקור את הסימנים של נגיעות חולדות, סיכונים פוטנציאליים, ואת הצעדים שבעלי בתים יכולים לנקוט כדי לטפל ולמנוע את האורחים הלא רצויים הללו.

זיהוי חולדות

  • טיפות וסימני שתן: חולדות משאירות אחריהן גללים וסימני שתן בולטים. זיהוי סימנים אלו חיוני לגילוי מוקדם. צואת חולדות היא כדוריות קטנות וכהות, בעוד שסימני שתן מופיעים כפסים לאורך לוחות בסיס או קירות.
  • סימני כרסום ומוצרים פגומים: לחולדות יש צורך מתמיד לכרסם כדי לשמור על שיניהן בשליטה. חפשו סימני כרסום על רהיטים, חיווט חשמלי ואפילו אריזות מזון. סחורה פגומה או אריזות קרועות עשויות להעיד על מכת חולדות.
  • חומר קינון: חולדות יוצרות קנים באמצעות חומרים מגוררים כמו נייר, בד או בידוד. מציאת חומרים כאלה בפינות נסתרות או במקומות אחסון יכול להיות אינדיקציה ברורה לנוכחות חולדה.
  • רעשים מוזרים: חולדות הן יצורים ליליים, כך שבעלי בתים עלולים לשמוע קולות גירוד או רעש בקירות, תקרות או מתחת לקרשים במהלך הלילה.

אולי תעניין לגבי

הרחקת חולדות

סיכונים בריאותיים הקשורים להדבקות בחולדות

מלבד הנזק הפיזי שהן גורמות, חולדות עלולות להוות סיכונים בריאותיים משמעותיים. הם נשאים של מחלות שונות, כולל סלמונלה, הנטאוירוס ולפטוספירוזיס. חשיפה ללשלשת חולדות ולשתן עלולה להוביל לבעיות נשימה, בעיות במערכת העיכול וחששות בריאותיים חמורים אחרים.

צעדים יעילים לטיפול בחולדות

התקשרות לשירותיה של חברת הדברה מקצועית היא הדרך היעילה והיעילה ביותר להעלמת נגיעות חולדות. טכנאים מיומנים יכולים להעריך את היקף הבעיה וליישם אסטרטגיות ממוקדות למיגור.

בנוסף, יש כמה דברים שתוכלו לעשות גם לבד:

  • איטום נקודות כניסה: חולדות יכולות להיכנס לבתים דרך פתחים קטנים, ולכן חיוני לזהות ולאטום נקודות כניסה פוטנציאליות. זה כולל רווחים סביב דלתות, חלונות, צינורות ופתחי אוורור.
  • ניקוי פסולת: ודאו שפחי האשפה אטומים היטב, ושפסולת מסולקת באופן קבוע. חולדות נמשכות למקורות מזון, וכאשר אין פסולת באזור, שום דבר לא ימשוך אותן.

אולי תתעניין גם ב

פיתיון לחולדות

  • הסרת גורמים מושכים: אחסנו מזון במכלים אטומים, נקו פירורים מייד, והימנעו מהשארת מזון לחיות מחמד בחוץ למשך הלילה. ביטול מקורות מזון יכול להרתיע חולדות להישאר בבית.
  • שמרו על סביבה נקייה: נקו באופן קבוע את הבית, במיוחד אזורי אחסון שבהם חולדות עשויות לבנות קנים. חלל נקי ומאורגן הופך אותו לפחות מזמין עבור מכרסמים.

מוצרים קשורים

רעלים לעכברים/חולדות – חומר הדברה לחצר (chikchakjuk.com)

פסטה להדברת עכברים/חולדות – חומר הדברה לחצר (chikchakjuk.com)

תיבת האכלה לחצר להדברת עכברים – חומר הדברה לחצר (chikchakjuk.com)

מה אומרים עלינו?

חגית רמז, בת ים

בהזדמנות זו נציין כי סבלנו מתיקן גרמני במשך זמן של למעלה מ-16 שנים (!), במהלך זמן זה עברנו שלוש דירות שהמרחק ביניהם הוא למעלה מעשר קילומטר (!), אך הג'וקים עברנו

קרא עוד..
ורד גורדון פרימור

בערך 7 שנים לדעתי אני מזמינה מהם תרסיסי הדברה, למרות שמתגוררת בישוב מרוחק בים המלח עם שפע של זוחלים נדירים, יוצא שבקבוק אחד בשנה גורם אפילו לחצר שלי להיות סופררר

קרא עוד..
אבא G

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפופרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
רועי ג

שירות מהיר ויעיל.

קרא עוד..
נתן דוב קופלוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים, (חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת , שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
Anat Yanon

מעולה לקרדית אבק. מאוד מרוצה!!! יחס ישירות נהדר.

קרא עוד..
Michal C

הדברה לצרעות שירות מצוין!

קרא עוד..
Sagie Kremissi

בחור מאוד נחמד מחירים נחים ושרות מדהים

קרא עוד..
אבא G570

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפורפרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים,(חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת, שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
דניאל תשובה

ענו במקצועיות מהירות ואדיבות!

קרא עוד..
sabrina weitsman

מקצועי מאוד, אדיב ודייקן

קרא עוד..
דרור כהן

וואלה עובד נעלמו הג'וקים חסכתי כסף "שפו"

קרא עוד..
דב נתן קופולוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

"‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ'יק צ'ק ג'וק פתרונות הדברה‏: "‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Doron Braunshtein

"צ'יק צ'ק ג'וק" זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג'וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ'יק 'צק ג'וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג'וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ'יק צ'ק ג'וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג'וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ'יק צ'ק ג'וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..