חומרי הדברה לפרעושים

פרעושים

הפרעושים הם אחד ממיני הטפילים המוכרים והמטרידים ביותר, שכן הם נפוצים יחסית בסביבת האדם ומהווים מקור לעוגמת נפש רבה. ככלל, בישראל מוכרים כ-40 מיני פרעושים, כאשר פרעוש הכלב ופרעוש החתול הם המוכרים יותר. הטפיל באופן כללי מעדיף פונדקאים החיים בסביבה לחה יחסית ומוגנת ולכן ימנעו מיונקים החיים בטבע הפתוח. הפרעושים יעדיפו לעקוץ את היונק אליו הם מותאמים, אולם במקרים מסוימים הם יכולים גם לעקוץ בני אדם.

אולי יעניין אותך גם

מיהם הפרעושים?

חומרי הדברה לפרעושים

כאשר עוסקים בחומרי הדברה נגד פרעושים, חשוב לזכור שיש לנקוט בפעולות רבות, מלבד ההדברה, כדי להיפטר מן הפרעושים לחלוטין. יש להיפטר מן הביצים, הזחלים ובכלל, לא להניח לפרעו שום פיתוי שיעודד אותו להישאר בסביבת הבית. לכן, לפני שבוחרים חומר הדברה יש להגות תכנית מסודרת להדברת הפרעושים בעזרת אשי מקצוע מסומך. להלן ננסה לעשות קצת סדר בדברים:

  • בית עם גינה או בלי גינה ? – זחלי הפרעוש זקוקים ללחות כדי להתפתח ולכן גינה עם צמחיה יכולה בהחלט להוות כר פורה לפרעושים.
  • האם יש חיות מחמד בבית? – יש לבדוק את חיות המחמד ואף ללכת לבדיקת טפילים אצל הווטרינר במידה ויש צורך, כדי שתוכלו למצוא את הפרעושים, זכרו כי מדובר בסך הכל בטפיל מאוד קטן.
  • האם אזור המחיה של חיות המחמד נקי? – אזור מחיה מוזנח של חיות המחמד יכול להוות גם הוא כר פורה להתפתחות פרעושים וזחלי פרעושים.

בכל אופן, חשוב לבחור בחומר הדברה ירוק שאינו רעיל, ואפקטיבי לזמן ארוך. עבור חיות המחמד, אזור המחיה שלהן ועוד, חשוב להיוועץ עם הווטרינר לגבי תכשיר מתאים לשימוש על גופם ומיטתם של כלבים או חתולים.

הדברה חיצונית לעומת פנימית

כאשר מדובר בבית עם גינה, חשוב מאוד להדביר גם את פנים הבית וגם את החוץ. יש לבחור חומרי הדברה מתאימים וירוקים כאמור, שאינם פוגעים בצמחיה הנמצאת בחצר או בגינה וכן, שאינם פוגעים חלילה בחיות המחמד.

בנוסף, חשוב מאוד לדאוג לשאוב את הבית, לכבס בטמפרטורה גבוהה מצעים, שמיכות וכל דבר טקסטיל בבית שיש חשד כלשהו לגבי הימצאות פרעושים עליו וכן, לחזור על הפעולות הללו בתדירות יחסית גבוהה.

 

מה אומרים עלינו?

אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג’וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ’יק ‘צק ג’וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג’וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ’יק צ’ק ג’וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג’וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ’יק צ’ק ג’וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..