כמה עולה הדברה נגד ג'וקים?

נגיעות ג'וקים יכולות להוות אתגר משמעותי עבור בעלי בתים ועסקים כאחד, ולהוות איומים על הבריאות, ההיגיינה והרווחה הכללית. בישראל, שבה האקלים החם והסביבה העירונית יוצרים תנאים אידיאליים להתרבות תיקנים, הדברה יעילה הופכת להכרח. מאמר זה נועד לשפוך אור על הגורמים המשפיעים על עלות הדברת תיקנים בישראל, השיטות השונות הננקטות וכיצד יכולים פרטיים ועסקים לקבל החלטות מושכלות כדי להגן על המקום שלהם.

אולי תתעניין ב

ג'וקים בית מה עושים?

גורמים המשפיעים על עלויות הדברת ג'וקים

  • חומרת ההדבקה: חומרת ההדבקה בג'וקים היא הקובעת העיקרית של העלות הכוללת. זיהום קל עשוי לדרוש טיפול מקומי בלבד, בעוד בעיה נרחבת יותר עשויה לחייב גישה מקיפה, לרבות טיפולים מרובים וניטור מתמשך.
  • גודל נכס: לגודל הנכס יש תפקיד מכריע בהערכת העלות של הדברת ג'וקים. חללים גדולים יותר דורשים יותר זמן, משאבים, ואולי יותר טיפולים כדי להבטיח מיגור מוחלט.
  • סוג ג'וק: מינים שונים של תיקנים עשויים לדרוש שיטות טיפול ספציפיות. זיהוי המין המסוים השורץ בנכס עוזר לאנשי מקצוע בהדברה לבחור את הגישה היעילה והממוקדת ביותר, ומשפיעה על העלות הכוללת.
  • שיטות טיפול: קיימות שיטות שונות להדברת ג'וקים, כל אחת עם העלויות הנלוות לה. גישות נפוצות כוללות טיפולים כימיים, תחנות פיתיון ואסטרטגיות ניהול מזיקים משולבות (IPM). בחירת השיטה תלויה בגורמים כמו חומרת ההדבקה, שיקולים סביבתיים ונוכחות של חיות מחמד או אנשים פגיעים.
  • צעדי מנע: חלק משירותי הדברה מציעים אמצעי מניעה כדי למזער את הסיכון להדבקות עתידיות. אלה עשויים לכלול איטום נקודות כניסה, יישום נוהלי תברואה וניטור שוטף. בעוד שאמצעי מניעה יכולים להוסיף לעלות המוקדמת, הם יכולים לחסוך כסף בטווח הארוך על ידי הפחתת הסבירות להדבקות חוזרות.

שיטות הדברת ג'וקים בישראל

  • טיפולים כימיים: טיפולים כימיים כוללים יישום של קוטלי חרקים על אזורים ממוקדים. אנשי מקצוע עשויים להשתמש בשאריות תרסיסים, אבק או ג'לים כדי לחסל ג'וקים. שיטה זו יעילה אך דורשת זהירות, במיוחד באזורים בהם מגיעים אנשים או חיות מחמד.
  • תחנות פיתיון: תחנות פיתיון משתמשות בחומרי משיכה כדי לפתות ג'וקים, מה שמוביל אותם לצרוך רעל שיחסל את המושבה לאחר מכן. תחנות פיתיון נחשבות לרוב בטוחות יותר מטיפולים כימיים מסוימים, שכן הרעל מוגבל לאזורים ספציפיים.
  • הדברה משולבת (IPM): הדברה משולבת היא גישה הוליסטית המשלבת שיטות שונות, כולל שיטות תברואה, לכידה ושימוש ממוקד בחומרי הדברה. שיטה זו ידידותית לסביבה ומטרתה להדביר מזיקים עם השפעה מינימלית על מינים שאינם מטרה.

אולי תתעניין במידע נוסף אודות

ג'ל נגד ג'וקים

הערכות עלויות להדברת ג'וקים בישראל

עלות הדברת תיקנים בישראל משתנה בהתאם לגורמים שהוזכרו לעיל. בממוצע, הדברה לדירת 4 חדרים לתיקן אמריקאי ונמלים תעלה 450 ש"ח. בית גדול יותר של 2 קומות עם חצר לתיקן אמריקאי ונמלים יעלה 700 ש"ח.

שירותי הדברה שוטפים, הכוללים ניטור ואמצעי מניעה שוטפים, עשויים להיות כרוכים בתשלום חודשי או רבעוני במידה ומדובר במסעדה או בית קפה.

מוצרים קשורים

הדברה לבד לתיקן גרמני

ערכה להדברה עצמית נגד התיקן הגרמני(הג’וקים הקטנים) (chikchakjuk.com)

פיתיון ג’ל אינוויקטגולד להדברת תיקנים בבית ומחוץ לבית (chikchakjuk.com)

מלכודות פרומונים לתיקן הגרמני – תרסיסים (chikchakjuk.com)

מה אומרים עלינו?

חגית רמז, בת ים

בהזדמנות זו נציין כי סבלנו מתיקן גרמני במשך זמן של למעלה מ-16 שנים (!), במהלך זמן זה עברנו שלוש דירות שהמרחק ביניהם הוא למעלה מעשר קילומטר (!), אך הג'וקים עברנו

קרא עוד..
ורד גורדון פרימור

בערך 7 שנים לדעתי אני מזמינה מהם תרסיסי הדברה, למרות שמתגוררת בישוב מרוחק בים המלח עם שפע של זוחלים נדירים, יוצא שבקבוק אחד בשנה גורם אפילו לחצר שלי להיות סופררר

קרא עוד..
אבא G

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפופרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
רועי ג

שירות מהיר ויעיל.

קרא עוד..
נתן דוב קופלוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים, (חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת , שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
Anat Yanon

מעולה לקרדית אבק. מאוד מרוצה!!! יחס ישירות נהדר.

קרא עוד..
Michal C

הדברה לצרעות שירות מצוין!

קרא עוד..
Sagie Kremissi

בחור מאוד נחמד מחירים נחים ושרות מדהים

קרא עוד..
אבא G570

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפורפרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים,(חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת, שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
דניאל תשובה

ענו במקצועיות מהירות ואדיבות!

קרא עוד..
sabrina weitsman

מקצועי מאוד, אדיב ודייקן

קרא עוד..
דרור כהן

וואלה עובד נעלמו הג'וקים חסכתי כסף "שפו"

קרא עוד..
דב נתן קופולוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

"‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ'יק צ'ק ג'וק פתרונות הדברה‏: "‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Doron Braunshtein

"צ'יק צ'ק ג'וק" זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג'וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ'יק 'צק ג'וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג'וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ'יק צ'ק ג'וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג'וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ'יק צ'ק ג'וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..