כמה עולה לפתוח סתימה?

שמירה על מערכת ביוב תקינה היא חשובה מאוד לרווחתה של כל קהילה. כאשר מערכת ביוב נסתמת, זה יכול להוביל לשורה של בעיות, כולל הצפות, ריחות וסכנות בריאותיות. עלות פתיחת סתימות מערכת ביוב עשויה להשתנות מאוד בהתאם למספר גורמים. במאמר זה נבחן את הגורמים המרכזיים המשפיעים על עלות פתיחת סתימות של מערכת הביוב בישראל. בנוסף נערוך סקירה של ההוצאות האופייניות הכרוכות בכך.

גורמים המשפיעים על העלות

  • חומרת הסתימה היא אחד הגורמים העיקריים הקובעים את עלות פתיחת הסתימה של מערכת הביוב. את הסתימות קלות תוכלו לפתור בקלות יחסית ובעלות נמוכה יותר. לחילופין סתימות קשות יותר הדורשות עבודה וציוד רב עלולות להיות יקרות באופן ניכר.
  • מקום: מיקומו של הסתימה בתוך מערכת הביוב משחק תפקיד משמעותי בקביעת העלות. סתימות באזורים נגישים עשויות להיות פחות יקרות לטיפול בהשוואה לאלו שבקטעים תת-קרקעיים קשים לגישה או עמוקים של מערכת הביוב.
  • סוג מערכת ביוב: עלות פתיחת סתימות מערכת ביוב יכולה להיות תלויה גם בסוג המערכת הקיימת. בישראל יש שילוב של תשתיות ביוב מודרניות וישנות יותר, עם עיצובים וחומרים שונים. מערכות ישנות יותר עשויות להיות מועדות יותר לסתימות ועשויות לדרוש מאמץ ומשאבים נוספים לפינוי.
  • ציוד וטכנולוגיה: הכלים והטכנולוגיה המשמשים לפתיחת סתימות ביוב יכולים להשפיע רבות על העלות. על ציוד מתקדם כגון הזרקת מים בלחץ גבוה, מצלמות רובוטיות לבדיקה ושיטות תיקון ללא תעלות תצטרכו לשלם יותר. הסיבה לכך היא ששיטות אלה עשויות להציע פתרונות חסכוניים בטווח הארוך.

אולי תתעניין ב

מוט לשחרור ביוב מפלדה

  • חירום לעומת שירות מתוזמן: פתיחת סתימות בביוב חירום, במיוחד בחגים או בשעות לא שעות העבודה, עשויה להיות יקרה יותר בהשוואה לתחזוקה מתוכננת או לקריאות שירות שגרתיות. שירותי חירום כרוכים לרוב בעלויות עבודה נוספות.
  • תקנות איכות הסביבה: עמידה בתקנות איכות הסביבה יכולה להוסיף לעלות פתיחת סתימות מערכת הביוב. סילוק נכון של חומרי פסולת ועמידה בתקנים סביבתיים עשויים לדרוש נהלים ספציפיים והוצאות נוספות.
  • עלויות עבודה: עלויות העבודה, כולל שכר לטכנאים ועובדים מיומנים, הן חלק ניכר מההוצאה הכוללת. מספר הצוות הנדרש ומשך העבודה יכולים להשפיע על העלות הסופית.

אולי יעניין אותך

איך לפתוח סתימה בביוב מבלי לאמץ את הגב?

עלויות אופייניות בישראל

קשה לספק נתון מדויק לעלות פתיחת סתימות מערכת ביוב בישראל בשל המשתנים הרבים הכרוכים בכך. עם זאת, כהערכה גסה, בעלי בתים או עסקים יכולים לצפות לשלם בין 500 ל-3,000 שקלים כאשר סתימות מורכבות או חמורות יותר עלולות לעלות כמה אלפי שקלים נוספים, ובמקרים מסוימים המחיר עשוי להגיע אף לעשרות אלפי שקלים במידה ויידרש תיקונים נרחבים או החלפת צנרת ביוב פגומה.

לכן, במיוחד בסתימות קלות, יש אמצעים שיכולים לאפשר לכם לבצע את העבודה בעצמכם ולחסוך הרבה מאוד כסף.

מוצרים קשורים

מכשיר קומפקט קטן עם חולץ – מכשירים לפתיחת ביובים (chikchakjuk.com)

מכשיר קומפקט לפתיחת שוחות ביוב – מכשירים לפתיחת ביובים (chikchakjuk.com)

מכשיר ג'מבו בינוני לפתיחת ביובים – מכשירים לפתיחת ביובים (chikchakjuk.com)

מה אומרים עלינו?

חגית רמז, בת ים

בהזדמנות זו נציין כי סבלנו מתיקן גרמני במשך זמן של למעלה מ-16 שנים (!), במהלך זמן זה עברנו שלוש דירות שהמרחק ביניהם הוא למעלה מעשר קילומטר (!), אך הג'וקים עברנו

קרא עוד..
ורד גורדון פרימור

בערך 7 שנים לדעתי אני מזמינה מהם תרסיסי הדברה, למרות שמתגוררת בישוב מרוחק בים המלח עם שפע של זוחלים נדירים, יוצא שבקבוק אחד בשנה גורם אפילו לחצר שלי להיות סופררר

קרא עוד..
אבא G

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפופרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
רועי ג

שירות מהיר ויעיל.

קרא עוד..
נתן דוב קופלוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים, (חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת , שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
Anat Yanon

מעולה לקרדית אבק. מאוד מרוצה!!! יחס ישירות נהדר.

קרא עוד..
Michal C

הדברה לצרעות שירות מצוין!

קרא עוד..
Sagie Kremissi

בחור מאוד נחמד מחירים נחים ושרות מדהים

קרא עוד..
אבא G570

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפורפרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים,(חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת, שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
דניאל תשובה

ענו במקצועיות מהירות ואדיבות!

קרא עוד..
sabrina weitsman

מקצועי מאוד, אדיב ודייקן

קרא עוד..
דרור כהן

וואלה עובד נעלמו הג'וקים חסכתי כסף "שפו"

קרא עוד..
דב נתן קופולוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

"‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ'יק צ'ק ג'וק פתרונות הדברה‏: "‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Doron Braunshtein

"צ'יק צ'ק ג'וק" זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג'וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ'יק 'צק ג'וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג'וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ'יק צ'ק ג'וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג'וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ'יק צ'ק ג'וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..