לכידת חולדות

מדריך מקיף ללכידת חולדות: גישה מקצועית להדברה יעילה

חולדות יכולות לגרום לדאגה רצינית עבור בעלי בתים ועסקים כאחד. מכרסמים אלו לא רק מהווים סיכונים בריאותיים אלא גם עלולים לגרום לנזק משמעותי לרכוש. כשמדובר בהדברה יעילה, לכידת חולדות היא מרכיב מכריע באסטרטגיה מקיפה.

חולדות, במיוחד הזנים החומים והשחורים הנפוצים, ידועים בכושר הסתגלותם ובהתרבותם המהירה. הן משגשגות בסביבות שונות ולכן ככל שהזמן עובר קשה יותר למגר אותן מהסביבה. חולדות יכולות להפיץ מחלות, לזהם אספקת מזון ולפגוע במבנים על ידי כרסום של חוטים, בידוד וחומרים אחרים.

מדוע לכידה היא חיונית?

בעוד שקיימות שיטות שונות להתמודדות עם חולדות, הלכידה נותרה אחת הגישות היעילות והאנושיות ביותר. לכידה מאפשרת הרחקה ממוקדת של חולדות בודדות מבלי להסתמך על כימיקלים מזיקים שעלולים להוות סיכונים לבני אדם, לחיות מחמד ולסביבה. בנוסף, הלכידה מספקת דרך לניטור והערכה של היקף הנגיעות, ומסייעת בפיתוח תוכנית הדברה מותאמת אישית.

אולי תתעניין במידע נוסף אודות

הרחקת חולדות

טכניקות מקצועיות ללכידת חולדות

  • בדיקת המקום: לפני יישום אסטרטגיית לכידה כלשהי, בדיקה יסודית של הנכס היא חיונית. זהה סימנים של פעילות חולדות, כגון גללים, סימני כרסום ועקבות. קבע את האזורים עם רמת ההדבקה הגבוהה ביותר, שכן זה ינחה את מיקום המלכודות.
  • בחירת המלכודת הנכונה: ישנם סוגים שונים של מלכודות, כולל מלכודות קפיץ, מלכודות דבק ומלכודות חיות. בחירת המלכודת תלויה בגורמים כמו חומרת הנגיעות, מיקום הפעילות והעדפות בעל הנכס. אנשי מקצוע משתמשים לרוב בשילוב של מלכודות לתוצאות מיטביות.
  • מיקום נכון של מלכודת: הצבת מלכודות במיקומים הנכונים היא קריטית להצלחה. חולדות עוקבות בדרך כלל אחר מסלולים מבוססים, ולכן יש להציב מלכודות לאורך קירות, ליד נקודות כניסה ובאזורים עם פעילות גבוהה. הקפדה על הצבת מלכודות בניצב לקירות מגבירה את יעילותן.
  • טכניקות פיתיון: פיתיון יעיל של מלכודות היא אמנות. אנשי מקצוע משתמשים במגוון של פיתיונות, כולל חמאת בוטנים, פירות יבשים או חומרי משיכה לחולדות שעוצבו במיוחד. חשוב להשתמש בכמויות קטנות כדי למנוע מהחולדות לגנוב את הפיתיון מבלי להפעיל את המלכודת.

אולי תתעניין ב

רעל חולדות

  • ניטור והתאמות שוטפות: לכידה היא תהליך מתמשך הדורש ניטור עקבי. בדוק את המלכודות באופן קבוע והתאם את מיקומן או הפיתיון לפי הצורך. טכנאי הדברה מקצועי יעריך את הצלחת תוכנית הלכידה ויבצע את השינויים הדרושים כדי להבטיח יעילות מתמשכת.
  • שיקולים אנושיים: חברות הדברה מקצועיות נותנות עדיפות לטיפול אנושי בבעלי חיים. מלכודות חיות משמשות לעתים קרובות כדי ללכוד חולדות מבלי לגרום נזק, מה שמאפשר העברה בטוחה שלהן לסביבות מתאימות יותר.

מוצרים קשורים

רעלים לעכברים/חולדות – חומר הדברה לחצר (chikchakjuk.com)

פסטה להדברת עכברים/חולדות – חומר הדברה לחצר (chikchakjuk.com)

תיבת האכלה לחצר להדברת עכברים – חומר הדברה לח

מכשיר קומפקט לפתיחת שוחות ביוב – מכשירים לפתיחת ביובים (chikchakjuk.com)

מה אומרים עלינו?

חגית רמז, בת ים

בהזדמנות זו נציין כי סבלנו מתיקן גרמני במשך זמן של למעלה מ-16 שנים (!), במהלך זמן זה עברנו שלוש דירות שהמרחק ביניהם הוא למעלה מעשר קילומטר (!), אך הג'וקים עברנו

קרא עוד..
ורד גורדון פרימור

בערך 7 שנים לדעתי אני מזמינה מהם תרסיסי הדברה, למרות שמתגוררת בישוב מרוחק בים המלח עם שפע של זוחלים נדירים, יוצא שבקבוק אחד בשנה גורם אפילו לחצר שלי להיות סופררר

קרא עוד..
אבא G

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפופרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
רועי ג

שירות מהיר ויעיל.

קרא עוד..
נתן דוב קופלוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים, (חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת , שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
Anat Yanon

מעולה לקרדית אבק. מאוד מרוצה!!! יחס ישירות נהדר.

קרא עוד..
Michal C

הדברה לצרעות שירות מצוין!

קרא עוד..
Sagie Kremissi

בחור מאוד נחמד מחירים נחים ושרות מדהים

קרא עוד..
אבא G570

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפורפרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים,(חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת, שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
דניאל תשובה

ענו במקצועיות מהירות ואדיבות!

קרא עוד..
sabrina weitsman

מקצועי מאוד, אדיב ודייקן

קרא עוד..
דרור כהן

וואלה עובד נעלמו הג'וקים חסכתי כסף "שפו"

קרא עוד..
דב נתן קופולוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

"‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ'יק צ'ק ג'וק פתרונות הדברה‏: "‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Doron Braunshtein

"צ'יק צ'ק ג'וק" זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג'וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ'יק 'צק ג'וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג'וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ'יק צ'ק ג'וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג'וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ'יק צ'ק ג'וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..