מדביר לדבורים

פסח המתקרב אלינו מצביע גם על עונת האביב כמובן, שמביאה עמה לא רק פריחה צבעונית, אלא גם שלל מזיקים נלווים. במאמר הבא נתמקד בדבורים ובפעולות שיש לנקוט בהן כאשר מוצאים קן בקרבת הבית. חשוב לציין שחלק ניכר מהמידע שיופיע להלן רלוונטי גם למציאת קן צרעות.

מתי חשוב לשים לב להופעתן של דבורים?

בדומה לחרקים אחרים, הדבורים מופיעות בעיקר בקיץ ובאביב. חשוב לזכור שהופעתן קשורה בקשר ישיר לפריחתם של צמחים שונים אותם הן מאביקות. ככלל, לדבורים חשיבות עצומה בכל הקשור למחזור החיים בטבע.

היכן לחפש דבורים בסביבת הבית?

לרוב, קן הדבורים או הצרעות יופיע מחוץ לבית, אך צמוד למבנה. חיפוש קצר ברשת יראה לכם שלל תמונות בהן נראות דבורים או צרעות בקנים שהוקמו בפינה של הפרגולה, מעל הכניסה לבית ועוד.

מידע נוסף לגבי דבורים תוכלו למצוא כאן

דבורים

מה אסור לעשות בעת גילוי של קן באזור הבית?

ככלל, קיימים כמה כללי ברזל:

  1. להתקרב בשעות היום
  2. לנסות וללכוד את הדבורים או הצרעות.

מאילו דברים נוספים יש להיזהר בכל הקשור למציאת קן דבורים?

יש להיזהר מהתפתחות של אלרגיה מקומית אם חלילה תעקצו. גם במידה ולא נעקצתם מעולם על ידי דבורה או צרעה, ייתכן ותהיו רגישים גם לעקיצותיהן אם אתם רגישים באופן חריג לעקיצות של חרקים אחרים.

מה ניתן לעשות במקרה של גילוי קן?

חשוב לקרוא למדביר באופן מידי. לרוב, המדביר ייתן לכם הנחיות שונות לגבי דרכי הפעולה השונות עד הגעתו, בעיקר כדי שתוכלו להגן על עצמכם ועל המשפחה מפני היעקצות.

לחילופין ניתן לעשות הדברה באופן עצמאי על ידי שימוש בתרסיסים להדברה עצמית שניתן למצוא בחנות לחומרי ההדברה של צ’יק צ’ק ג’וק. התרסיס להדברה העצמית הוא ללא ריח ואין לו השפעה על אנשים. התרסיס מאושר לשימוש לקהל הרחב על ידי משרד לאיכות הסביבה.

באילו חומרי הדברה ניתן להשתמש להדברת דבורים?

חומרי ההדברה המומלצים ביותר הם חומרי ההדברה הירוקים מכיוון שהם ידידותיים יותר הם לאדם והן לסביבה. בפרט, חומרי ההדברה הירוקים המיועדים למיגור דבורים מסייעים בפגיעה ממוקדת בדבורים, כך שאין צורך להשתמש בחומר הדברה רב, לעומת האופציה של הדברה כימית.

לסיכום, הדגשים בכל הקשור להתמודדות עם דבורים הם:

  1. יש להיזהר מהדבורים (והצרעות) בעיקר בקיץ
  2. יש לקרוא למדביר דבורים כאשר התגלה קן באזור הבית
  3. יש לבדוק האם המדביר משתמש בחומר הדברה ירוק, ממוקד ומאושר.

אולי יעניין אותך גם

הדברה זה לא משחק – כיצד עליי לבחור מדביר נכון?

מה אומרים עלינו?

אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג’וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ’יק ‘צק ג’וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג’וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ’יק צ’ק ג’וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג’וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ’יק צ’ק ג’וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..