מדביר לחשופיות

חלזונות חשופיות ושבלולים

באופן כללי, החלזונות הם השם הכללי של משפחת רכיכות, אשר כוללת בתוכה גם את השבלולים – כינוי לחלזונות בעלי קונכייה, ואת החשופיות – חלזונות ללא קונכייה. הכינוי העממי לחזונות הוא כמובן בר’לה, אולם השם הנחמד לא תמיד הולם את הנזק שהחלזונות יכולים לגרום לאדם.

אולי תרצה לקרוא מידע נוסף לגבי

חשופיות

איזה נזק חלזונות  וחשופיות יכולים לעשות?

הנזק העיקרי הוא נזק אסתטי, בעיקר מכיוון שלחילזון, איך לומר, יש מראה לא חמוד במיוחד. החשופיות בעיקר, נוטות לחפש מחסה באזורי המחיה של האדם, שכן הן חסרות קונכייה ולכן צריכות למצוא מקור הגנה חיצוני לגופן. בנוסף, החלזונות עשויים לפגוע בצמחים שהם אוכלים, במזון חיות המחמד אם נמצא בחוץ וכן, להשאיר שביל ריר לא סימפטי בכל מקום בו הם עוברים.

האם הדברת חשופיות דורשת מדביר?

התשובה לשאלה הזו תלויה לגמרי בכם. ככלל, אנו לא ממליצים ישר להדביר חלזונות או חשופיות על ידי מדביר, שכן ניתן להתגבר עליהם יחסית בקלות, אם הם לא מופיעים בהיקף גדול בגינה או בחצר, כפי שנסביר מיד: ראשית, ניתן ליצור להם מלכודות טבעיות שמטרתן היא רק איסופם במקום אחד, ולא הריגה. את המלכודות ניתן להכין על ידי יצירת מחסה מסוים (קופסא, או חלקי עץ וכד’) המכיל בתוכו אוכל (עדיף גרגירי מזון של חיות מחמד). ברגע שהחשופיות או החלזונות יכנסו את המחסה, ניתן לפנות אותו אל מחוץ לבית וכך להרחיק באופן קל ויעיל את החלזונות מסביבת הבית.

אולי יעניין אותך גם

איך להדביר חשופיות לבד?

שיטה נוספת היא פשוט לפנות מהחצר או מהגינה את מקורות המזון או המחסה המושכים את החלזונות, כגון שאריות עלים, אשפה, עץ נרקב וכיוצא בזה. שיטה זו תרחיק את החלזונות מסביבתכם לטווח הרחוק ובאופן כללי, מהווה את השיטה המומלצת ביותר להרחקה עצמית של חלזונות וחשופיות.

ואם בכל זאת החלטתם להזמין מדביר

חשוב מאוד להבין שאם כבר החלתם להדביר את החשופיות או החלזונות באופן מקצועי על ידי איש מקצוע, יש לשים לב שהוא משתמש בחומרי הדברה ירוקים ואורגניים בלבד. מטרת ההדברה היא בסופו של דבר לפגוע רק במזיק אותו נבקש להרחיק ולא בצמחים, חיות המחמד או חלילה בני האדם.

בכל אופן, המדבירים האמינים והמקצוענים שלנו זמינים עבורכם לכל בקשה או שאלה בנושא הדברת חשופיות, או כל מזיק אחר.

מה אומרים עלינו?

אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג’וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ’יק ‘צק ג’וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג’וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ’יק צ’ק ג’וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג’וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ’יק צ’ק ג’וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..