מדביר ליתושים

יתושים מהווים את אחד המזיקים הנפוצים, המוכרים והמטרידים ביותר הקיימים בבתים בישראל, בייחוד בעונות מסוימות. להלן נציג כמה שאלות נפוצות, מיתוסים ומידע חשוב אודות הדברת יתושים והצורך בהדברה על ידי מדביר, או לחלופין, הדברה עצמית.

יתושים לא חיים בחורף

טעות. קיימים מינים רבים של יתושים וביניהם גם יתושים הנפוצים בארץ ומסוגלים בהחלט להתרבות בחורף. חשוב לזכור שהיתוש מתרבה בעזרת מקורות מים עומדים, כך שלפחות מהבחינה הזו, זה רק הגיוני שהוא יתקיים גם בחורף הישראלי.

אולי יעניין אותך גם

היתושים, אזורי מחיה והמזון שלהם

כדי למגר יתושים יש לשפוך חומרי רעל למקורות מים עומדים

ממש לא. מדובר בשיטה ישנה שהוכחה כלא עובדת. הסיבה הפשוטה היא שזחלי הייתוש חיים צמוד לפני המים, באופן בו הראש שלהם מציץ החוצה כך שיוכלו לנשום. לכן, חומר המתמוסס במים או שוקע בו לא תמיד יעיל. החומר היחיד שניתן להשתמש בו הוא שמן או נפט שצף על פני המים, אך מדובר בחומר רעיל מדי ולכן לא ניתן להשתמש בו לאורך זמן, וודאי שלא לצד אוכלוסייה. מה שכן ניתן ורצוי לעשות הוא לייבש מקורות מים עומדים (במידת האפשר) ועל ידי כך להפטר מן היתושים.

יתושים גדולים לא עוקצים, יתושים קטנים כן

בואו נעשה שניה סדר: קיימים כאמור כמה מינים של יתושים נפוצים, כאשר חלקם בכלל לא עוקץ או מתקרב אלינו. היתושים הגדולים (שחלק מן האנשים קובעים תמיד שהם זכרים ולכן לא עוקצים) הם בדרך כלל שייכים למשפחה אחרת (טיפולות) שבה הן הנקבה והן הזכר לא עוקצים בני אדם. גם חלק מן היתושים הקטנים לא עוקצים אותנו, כך שניתן להירגע. אולם, שני מיני היתושים העוקצים הנפוצים בארץ הם אכן קטנים.

כדי להדביר יתושים לא צריך לקרוא למדביר

לא מדויק. למרות שברמת העיקרון ניתן להדביר יתושים לבד, במידה ומדובר חלילה במכת יתושים באזור הבית, רצוי מאוד לקרוא למדביר מקצועי כמה שיותר מוקדם ובייחוד לאחד כזה שמשתמש בחומרי הדברה ירוקים. בדומה למזיקים אחרים, גם במקרה זה יש למצוא ביעילות את מקור הגעתם של היתושים כדי לפתור את הבעיה כמו שצריך.

לסיכום, אנו מקווים שענינו על מרבית השאלות החשובות הנודעות לסוגיית הדברת היתושים. בכל אופן, אנו תמיד כאן להתייעצות נוספת באשר לדרך ההדברה המתאימה ביותר! התקשרו או השאירו פרטים דרך האתר.

מה אומרים עלינו?

אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג’וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ’יק ‘צק ג’וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג’וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ’יק צ’ק ג’וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג’וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ’יק צ’ק ג’וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..