מדביר לעש

העש מהווה חרק נחמד יחסית למראה, אך יכול לגרום נזק רב לאדם ולבית, ולא רק בארון הבגדים. במידה וגם אתם נתקלתם בסימנים מחשידים לקיומו בבית, הנכם מוזמנים לקרוא את המאמר הבא.

מזיק ושמו עש

עש היא הגדרה כללית לחרק ממשפחת הפרפראים שאינו פרפר (אך מאוד דומה לו) גודל העש הבוגר הוא גדול יחסית (כ-10 ס”מ) וצבע גופו אפור-חום לרוב. כמו כן, קיימים עשים בצבעי לבן או שחור. העש הוא חרק הפעיל בלילה ולכן מכונה “פרפר הלילה”. הנזק שגורם העש לבני אדם נעשה אך ורק בשלבי חייו הראשונים, לפני הבגרות.

אולי יעניין אותך

מיהו עש?

נזקי העש

העש מהווה מטרד אסתטי, בריאותי ובמידה מסוימת גם כלכלי כאשר הוא פוגע במזון או בבגדים, כפי שנסביר בהמשך. אולם, חשוב לציין שקיימים מיני עשים התורמים מאוד לאדם או למערכת האקולוגית באופן כללי על ידי טווית משי לדוגמא, או על ידי האבקה.

סוגי העש הנפוצים בקרבת האדם

עש הבגד הוא הנפוץ ביותר וכפי שניתן להבין משמו, אוהב להתרבות בתוך ארון הבגדים המספק לו הן מקום מסתור נוח והן מקור למזון עבור הזחלים. זחלי העש גורמים נזקים לבגדים ולכן יש צורך להדבירם. עש שני ונפוץ הוא עש המזון, אשר יודע בחיבתו למזון יבש (הנמצא בדרך כלל במזווה). העש נכנס בדרך כלל דרך אריזות מזון פתוחות, אך יכול גם לכרסם אריזות בעזרת שיניו החדות ולהטיל ביצים בתוך האריזה.

כיצד ניתן לזהות את העש בבית?

סימנים שיכולים להעיד על קיומו של העש בבית הם שאריות של גלמים, צואת חרקים, פקעות וכד’ בארון הבגדים, סימני אכילה על הבגדים עצמם (חורים קטנים), קורים בארון (ליד ובתוך מוצרי האוכל,) גרגירי מזון הדבוקים אחד לשני בצורת כדורים קטנים בתוך אריזה, זחלים או פרפרים בקרבת המזון וכן, חרקים בתוך המזון עצמו.

הדברת עש

במידה וזיהיתם עש בבית, הדרך המידית הטובה ביותר להיפטר ממנו היא קריאה למדביר עש מקצועי. בעת הפניה למדביר, יש לשים לב לניסיונו ולאיכות החומרים בהם הוא משתמש. כמו כן, יש לבצע פעולות מנע הכוללות ניקיון יסודי ופיזור חומרים שונים הדוחים את העש בארון\במזווה וכד’, בהתאם לצורך.

אולי תתעניין גם ב

הדברה לבד לנמלים

 

מה אומרים עלינו?

אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג’וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ’יק ‘צק ג’וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג’וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ’יק צ’ק ג’וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג’וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ’יק צ’ק ג’וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..