מה עושים נגד חולדות?

חולדות נשאיות ידועות לשמצה של מחלות ומזיקים הרסניים, מהוות איום משמעותי על נכסי מגורים ומסחר כאחד. כדי לשמור על סביבה בריאה ובטוחה, חשוב ליישם אסטרטגיות יעילות להדברת חולדות.

לפני התעמקות באמצעי בקרה ספציפיים, חשוב להבין את התנהגותן של חולדות. חולדות הן יצורים בעלי יכולת הסתגלות גבוהה המחפשים מחסה, מזון ומקורות מים. חולדות הן יצורים ליליים המעדיפים להיות פעילים במהלך הלילה, מה שהופך אותם לחמקמקים ומאתגרים לזיהוי. חולדות הן יצורים מטפסים, שחיינים, ובעלי יכולת להידחק דרך פתחים קטנים, מה שהופך אותן לפולשים רב-תכליתיים של סביבה עירונית וכפרית כאחד.

אולי תתעניין במידע נוסף אודות

חולדה

זיהוי

זיהוי נכון של זן החולדות השורץ בנכס הוא הצעד הראשון בהדברה יעילה. שני המינים הנפוצים ביותר שנתקלים בהם הם חולדת נורבגיה (Rattus norvegicus) וחולדת הגג (Rattus rattus). חולדות נורבגיה הן חופרות ונמצאות לעתים קרובות במרתפים ובחללי זחילה, בעוד שחולדות הגג הן מטפסות מיומנות ומעדיפות אזורים גבוהים יותר כמו עליות גג ועצים.

צעדי מנע

  • איטום נקודות כניסה: ערכו בדיקה יסודית של הנכס שלכם כדי לזהות ולאטום נקודות כניסה פוטנציאליות. חולדות יכולות להיכנס דרך רווחים בדלתות, חלונות, קווי שירות ופתחי אוורור. השתמש בחומרים כגון צמר פלדה, איטום ורשת תיל כדי לאטום פתחים אלה.
  • נקו פסולת: שמרו על סביבה נקייה ותברואתית על ידי אחסון מזון במכלים אטומים, סילוק אשפה מיידית וניקוי קבוע של אזורי הכנת מזון. פחי אשפה חיצוניים מאובטחים כדי למנוע גישה נוחה לחולדות.
  • גינון ותחזוקת חצר: קצצו צמחייה מגודלת וסלק את העומס סביב הנכס. חולדות מחפשות נקודות מסתור בדשא גבוה, שיחים ופסולת. על ידי שמירה על נוף מטופח, אתם מפחיתים את מקומות המסתור הפוטנציאליים של החולדות.

אולי יעניין אותך

איך להיפטר מעכברים וחולדות?

אמצעי בקרה

  • פיתיון: השתמשו בקוטלי מכרסמים הממוקמים באופן אסטרטגי באזורים בהם פוקדים חולדות. בעוד שפיתיונות יכולים להיות יעילים, יש להשתמש בהם בזהירות, בהתאם להנחיות הבטיחות, ולהציב אותם בתחנות פיתיון חסינות לפגיעה כדי למנוע פגיעה בחיות וילדים שאינם מטרה.
  • לכידה: מלכודות יכולות להיות דרך אנושית ויעילה לשלוט באוכלוסיות חולדות. מלכודות הצמד, מלכודות חיות ומלכודות אלקטרוניות הן אפשרויות פופולריות. מיקום נכון הוא קריטי, תוך התמקדות באזורים עם פעילות גבוהה של חולדות.
  • שירותי הדברה מקצועיים: כאשר מתמודדים עם מכת חולדות מתמשכת, מומלץ לפנות לשירותיה של חברת הדברה מקצועית. למומחי הדברה יש את הידע, הניסיון והגישה לכלים מיוחדים להתמודד עם מצבים מאתגרים ביעילות.
  • ניטור והערכה: לאחר יישום אמצעי בקרה, ניטור קבוע הוא חשוב וחיוני ומאפשר להעריך את יעילות המאמצים של ההדברה. יש לבדוק מלכודות ותחנות פיתיון, לבדוק את נקודות הכניסה ולהעריך את פעילות החולדות הכוללת. התאימו את האסטרטגיות שלכם על סמך התוצאות שנצפו.

מוצרים קשורים

רעלים לעכברים/חולדות – חומר הדברה לחצר (chikchakjuk.com)

פסטה להדברת עכברים/חולדות – חומר הדברה לחצר (chikchakjuk.com)

תיבת האכלה לחצר להדברת עכברים – חומר הדברה לח

מכשיר קומפקט לפתיחת שוחות ביוב – מכשירים לפתיחת ביובים (chikchakjuk.com)

 

מה אומרים עלינו?

חגית רמז, בת ים

בהזדמנות זו נציין כי סבלנו מתיקן גרמני במשך זמן של למעלה מ-16 שנים (!), במהלך זמן זה עברנו שלוש דירות שהמרחק ביניהם הוא למעלה מעשר קילומטר (!), אך הג'וקים עברנו

קרא עוד..
ורד גורדון פרימור

בערך 7 שנים לדעתי אני מזמינה מהם תרסיסי הדברה, למרות שמתגוררת בישוב מרוחק בים המלח עם שפע של זוחלים נדירים, יוצא שבקבוק אחד בשנה גורם אפילו לחצר שלי להיות סופררר

קרא עוד..
אבא G

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפופרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
רועי ג

שירות מהיר ויעיל.

קרא עוד..
נתן דוב קופלוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים, (חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת , שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
Anat Yanon

מעולה לקרדית אבק. מאוד מרוצה!!! יחס ישירות נהדר.

קרא עוד..
Michal C

הדברה לצרעות שירות מצוין!

קרא עוד..
Sagie Kremissi

בחור מאוד נחמד מחירים נחים ושרות מדהים

קרא עוד..
אבא G570

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפורפרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים,(חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת, שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
דניאל תשובה

ענו במקצועיות מהירות ואדיבות!

קרא עוד..
sabrina weitsman

מקצועי מאוד, אדיב ודייקן

קרא עוד..
דרור כהן

וואלה עובד נעלמו הג'וקים חסכתי כסף "שפו"

קרא עוד..
דב נתן קופולוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

"‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ'יק צ'ק ג'וק פתרונות הדברה‏: "‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Doron Braunshtein

"צ'יק צ'ק ג'וק" זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג'וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ'יק 'צק ג'וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג'וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ'יק צ'ק ג'וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג'וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ'יק צ'ק ג'וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..