מזרק נגד ג'וקים

המנגנון של חומרי הדברה במזרקים במלחמה נגד ג'וקים

נגיעות ג'וקים מהוות איום משמעותי על בריאות הציבור וההיגיינה, מה שהופך אמצעי הדברה יעילים לחובה. בין מגוון השיטות הקיימות, חומרי הדברה במזרקים זכו לבולטות הודות ליישום הממוקד והיעיל שלהם. מאמר זה מתעמק בפעולות המורכבות של חומרי הדברה במזרקים, ושופך אור על המנגנון והיעילות שלהם במאבק בג'וקים.

ניסוח של חומרי הדברה במזרקים

חומרי הדברה במזרקים הם סוג של קוטל חרקים שנוסח במיוחד ליישום מדויק. הניסוח כולל בדרך כלל שילוב של חומרים פעילים, סינרגיסטים ונשאים. החומרים הפעילים הם הכימיקלים האחראים להשפעות הקטלניות על ג'וקים, בעוד שסינרגטים משפרים את היעילות של תרכובות פעילות אלו. נשאים הם חומרים אינרטיים המקלים על אספקת חומר ההדברה ומסייעים בשמירה על יציבותו.

אם התעניינת במזרק נגד ג'וקים, אולי תתעניין ב

איך שומרים על בית נקי מג'וקים?

יישום ממוקד

שלא כמו חומרי הדברה רגילים בריסוס או אבקה, חומרי הדברה במזרקים מיועדים ליישום ממוקד. דיוק זה חיוני כאשר מתמודדים עם נגיעות תיקנים, שכן מזיקים עמידים אלו מסתתרים לעיתים קרובות באזורים שקשה להגיע אליהם. מערכת אספקת המזרקים מאפשרת למשתמשים ליישם את חומר ההדברה ישירות לתוך סדקים ושאר נמלי תיקנים. כתוצאה מכך הטיפול יעיל ואפקטיבי יותר.

מגע והשפעות שיוריות

לחומרי הדברה מזרקים יש בדרך כלל גם השפעות מגע וגם השפעות שיוריות. עם היישום, חומר ההדברה בא במגע ישיר עם הג'וקים, בין אם באמצעות מגע פיזי או בליעה. החומרים הפעילים משבשים את מערכת העצבים של החרק, מה שמוביל לשיתוק ובסופו של דבר למוות.

בנוסף, חומרי הדברה במזרקים משאירים אחריהם אפקט שיורי על משטחים מטופלים. פעילות שיורית זו מבטיחה השפעה ממושכת, ממשיכה לשלוט באוכלוסיות הג'וקים גם לאחר היישום הראשוני. יעילות שארית היא יתרון במיוחד באזורים עם פעילות ג'וקים גבוהה, המספקת הגנה מתמשכת מפני נגיעות חוזרות.

אולי יעניין מידע נוסף אודות

הדברה ביתית לג'וקים

צורת פעולה ושימוש באמצעות מזרק נגד ג'וקים

אופן הפעולה של חומרי הדברה במזרקים נגד ג'וקים כרוך בהתמקדות בתהליכים פיזיולוגיים וביוכימיים ספציפיים. חומרי הדברה רבים במזרקים פועלים כרעלנים עצביים, ומפריעים להעברת אותות עצביים בג'וקים. שיבוש זה מוביל לשיתוק ובסופו של דבר למוות של החרק.

חומרי הדברה אחרים עשויים להשפיע על חילוף החומרים של החרק או על יכולות הרבייה. לדוגמה, מווסת צמיחה של חרקים (IGRs) משבשים את תהליך ההתכה בג'וקים, ומונעים התפתחות של נימפות למבוגרים רבייה. על ידי מיקוד של מסלולים פיזיולוגיים מרובים, חומרי הדברה במזרקים מספקים גישה מקיפה להדברת תיקנים.

אנו מזמינים אתכם להתייעץ עמנו, המדביר המזמר חברת הדברות בכל שאלה.

 

והנה כמה סיבות למה חשוב להיפטר מן החרקים בהקדם

חרקים נחשבים למפגע תברואתי לכל דבר ועניין, והם מביאים עמם תחלואות שונות וסיכונים בריאותיים:

  • סלמונלה ואי-קולי: ג'וקים נושאים חיידקים מסוכנים כגון סלמונלה ואי-קולי. חיידקים אלו יכולים לגרום להרעלות מזון קשות ולבעיות מעיים חמורות. הם נושאים את החיידקים על גופם ועל רגליהם ומפיצים אותם למזון ולמשטחים במטבח.
  • דלקת עור ונשימה: מגע עם צואה, רוק וקרני ג'וקים יכול לגרום לדלקת עור (דרמטיטיס) ולבעיות נשימה כגון אסטמה. הג'וקים משאירים חלקיקים קטנים שמזוהמים ברעלים ובחיידקים, ואלו יכולים להתפשט באוויר ולגרום לרגישויות ואלרגיות.
  • תגובות אלרגיות ואסטמה: חלקיקי גוף הג'וק, הצואה והרוק שלהם הם גורמי אלרגיה חזקים. חשיפה מתמשכת לחלקיקים אלו יכולה לגרום לתגובות אלרגיות חמורות, במיוחד בקרב ילדים. מחקרים הראו קשר ברור בין נוכחות ג'וקים בבית לבין עליה בשיעורי האסטמה בקרב ילדים.
  • זיהומים במזון ובמים: ג'וקים אוהבים להימצא בסביבות לחות וחשוכות, ולכן הם נמשכים לביובים, פחי אשפה ומקומות לחים במטבח ובחדרי האמבטיה. הם יכולים להעביר זיהומים מהמקומות הללו אל המזון והמים, מה שיכול לגרום להרעלות מזון ולזיהומים במערכת העיכול.

ולצד מזרק נגד ג'וקים, הנה כמה טיפים להרחקת חרקים

  • שמירה על ניקיון: חשוב לשמור על ניקיון הבית, במיוחד במטבח ובחדרי האמבטיה. ניקוי משטחים עם חומרים אנטי-בקטריאליים והימנעות מהשארת מזון פתוח יפחיתו את הסיכוי להימצאות ג'וקים.
  • סילוק פסולת כראוי: יש להקפיד על סילוק פסולת אורגנית באופן תדיר ושימוש בפחי אשפה סגורים.
  • איטום חריצים ופתחים: יש לבדוק את הבית ולסתום חריצים ופתחים שדרכם יכולים הג'וקים להיכנס.

לסיכום, ג'וקים אינם רק מטרד אסתטי אלא גם נזק תברואתי חמור. התמודדות נכונה ושמירה על כללי היגיינה יכולים למנוע את נזקי הג'וקים ולשמור על בריאות בני הבית.

בחברת המדביר המזמר נשמח לעמוד לרשותכם עם הפתרון המושלם.

מוצרים קשורים

הדברה לבד לתיקן גרמני

ערכה להדברה עצמית נגד התיקן הגרמני(הג’וקים הקטנים) (chikchakjuk.com)

פיתיון ג’ל אינוויקטגולד להדברת תיקנים בבית ומחוץ לבית (chikchakjuk.com)

מלכודות פרומונים לתיקן הגרמני – תרסיסים (chikchakjuk.com)

מה אומרים עלינו?

חגית רמז, בת ים

בהזדמנות זו נציין כי סבלנו מתיקן גרמני במשך זמן של למעלה מ-16 שנים (!), במהלך זמן זה עברנו שלוש דירות שהמרחק ביניהם הוא למעלה מעשר קילומטר (!), אך הג'וקים עברנו

קרא עוד..
ורד גורדון פרימור

בערך 7 שנים לדעתי אני מזמינה מהם תרסיסי הדברה, למרות שמתגוררת בישוב מרוחק בים המלח עם שפע של זוחלים נדירים, יוצא שבקבוק אחד בשנה גורם אפילו לחצר שלי להיות סופררר

קרא עוד..
אבא G

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפופרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
רועי ג

שירות מהיר ויעיל.

קרא עוד..
נתן דוב קופלוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים, (חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת , שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
Anat Yanon

מעולה לקרדית אבק. מאוד מרוצה!!! יחס ישירות נהדר.

קרא עוד..
Michal C

הדברה לצרעות שירות מצוין!

קרא עוד..
Sagie Kremissi

בחור מאוד נחמד מחירים נחים ושרות מדהים

קרא עוד..
אבא G570

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפורפרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים,(חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת, שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
דניאל תשובה

ענו במקצועיות מהירות ואדיבות!

קרא עוד..
sabrina weitsman

מקצועי מאוד, אדיב ודייקן

קרא עוד..
דרור כהן

וואלה עובד נעלמו הג'וקים חסכתי כסף "שפו"

קרא עוד..
דב נתן קופולוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

"‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ'יק צ'ק ג'וק פתרונות הדברה‏: "‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Doron Braunshtein

"צ'יק צ'ק ג'וק" זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג'וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ'יק 'צק ג'וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג'וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ'יק צ'ק ג'וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג'וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ'יק צ'ק ג'וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..