פתיחת סתימה – סתימות שורשים בביוב

סתימות ביוב יכולות להיות סיוט לבעלי בתים ולמחזיקי בניינים. כשמדובר בגורמים נפוצים לסתימות האלו, שורשי העצים הם אחד הגורמים העיקריים. השורשים העקשנים האלו עלולים לחדור לקווי ביוב, ולגרום לנזק ולסתימות שעלולים להוביל לתיקונים יקרים ולהצפות לא נעימות של ביוב. במאמר זה נבדוק את בעיית סתימות השורשים בביוב, הגורמים להן ופתרונות למניעה והסרה.

הבעיה של חסימות שורש עץ

שורשי עצים נמשכים באופן טבעי למקורות מים, ולמרבה הצער, צינורות הביוב התת-קרקעיים שלכם יכולים לספק בדיוק את מה שהם מחפשים. כאשר קיימים סדקים קטנים או פערים בקווי ביוב, מספיקות אפילו נזילות מים קטנות כדי למשוך שורשי עצים סמוכים. עם הזמן שורשים אלו עלולים לחדור לצנרת, להתרחב ולגרום לסתימות.

ההשלכות של חסימות שורשים רחוקות מלהיות נעימות. הם עלולים להוביל להצפות ביוב, ניקוז איטי, ריחות רעים, ואפילו נזק למערכת הביוב. תיקון בעיות אלו עלול להיות יקר ומפריע, מה שהופך את המניעה והאיתור המוקדם לחיוניים.

אולי תתעניין ב

ניקוי שורשים בביוב

מניעה היא המפתח

  • תחזוקה שוטפת: אחת הדרכים היעילות ביותר למנוע סתימות שורשים היא באמצעות תחזוקה שוטפת של קו הביוב. קבע בדיקות שגרתיות על ידי אינסטלטור מקצועי שיכול להשתמש בציוד מיוחד כדי לזהות בעיות כלשהן לפני שהן מחמירות.
  • בחירת עצים ומיקום: בעת שתילת עצים בחצר שלך, שים לב לקרבתם לקווי ביוב. בחרו סוגי עצים שגדלים לאט ולא פולשים והבטיחו שהם נטועים במרחק בטוח מהצינורות התת-קרקעיים שלכם.
  • מחסומי שורש: התקנת מחסומי שורשים עשויים מתכת או פלסטיק כבד לאורך קו הביוב שלך יכולה להיות דרך יעילה להרחיק את שורשי העצים. מחסומים אלו יוצרים מחסום פיזי שמונע מהשורשים לחדור לצנרת שלכם.
  • השקיה נכונה: אדמה רוויה מדי יכולה להקל על שורשי העצים לחדור לצינורות הביוב שלך. הימנע מהשקיה מוגזמת ליד קו הביוב שלך, והקפיד על ניקוז נאות בחצר שלך.

אולי יעניין אותך

שחרור סתימות ביוב

הסרת סתימות שורשים

אם אתה חושד שכבר יש לך סתימת שורש בביוב שלך, חשוב לטפל בה בהקדם. להלן מספר שיטות נפוצות להסרת חסימות שורשים:

  • הזרקת הידרו: הזרקת הידרו כוללת שימוש במים בלחץ גבוה כדי לפרק ולשטוף שורשי עצים ופסולת מקו הביוב שלך. שיטה זו יעילה ולא פולשנית מידי.
  • מכשירים מכניים: אנשי מקצוע בתחום האינסטלציה יכולים להשתמש במקדחים מכניים או במכונות חיתוך שורשים כדי להסיר פיזית שורשי עצים מצינור הביוב. אמנם זו שיטה יעילה, אבל שיטה זו עשויה לדרוש חפירה בחצר שלך.
  • קוטלי שורשים כימיים: קוטלי שורשים כימיים יכולים לעזור לעכב את צמיחת השורשים בקווי הביוב שלך. עם זאת, הם אינם פתרון קבוע ודורשים טיפולים חוזרים כל הזמן.
  • החלפת צנרת: במקרים חמורים של נזק לשורש, ייתכן שיהיה צורך בהחלפת צינור. צינורות ביוב מודרניים עשויים לרוב מחומרים עמידים בפני חדירת שורשי עצים, ומפחיתים את הסבירות לסתימות עתידיות.

מכשיר קומפקט ארוך – מכשירים לפתיחת ביובים (chikchakjuk.com)

מה אומרים עלינו?

חגית רמז, בת ים

בהזדמנות זו נציין כי סבלנו מתיקן גרמני במשך זמן של למעלה מ-16 שנים (!), במהלך זמן זה עברנו שלוש דירות שהמרחק ביניהם הוא למעלה מעשר קילומטר (!), אך הג'וקים עברנו

קרא עוד..
ורד גורדון פרימור

בערך 7 שנים לדעתי אני מזמינה מהם תרסיסי הדברה, למרות שמתגוררת בישוב מרוחק בים המלח עם שפע של זוחלים נדירים, יוצא שבקבוק אחד בשנה גורם אפילו לחצר שלי להיות סופררר

קרא עוד..
אבא G

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפופרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
רועי ג

שירות מהיר ויעיל.

קרא עוד..
נתן דוב קופלוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים, (חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת , שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
Anat Yanon

מעולה לקרדית אבק. מאוד מרוצה!!! יחס ישירות נהדר.

קרא עוד..
Michal C

הדברה לצרעות שירות מצוין!

קרא עוד..
Sagie Kremissi

בחור מאוד נחמד מחירים נחים ושרות מדהים

קרא עוד..
אבא G570

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפורפרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים,(חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת, שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
דניאל תשובה

ענו במקצועיות מהירות ואדיבות!

קרא עוד..
sabrina weitsman

מקצועי מאוד, אדיב ודייקן

קרא עוד..
דרור כהן

וואלה עובד נעלמו הג'וקים חסכתי כסף "שפו"

קרא עוד..
דב נתן קופולוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

"‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ'יק צ'ק ג'וק פתרונות הדברה‏: "‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Doron Braunshtein

"צ'יק צ'ק ג'וק" זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג'וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ'יק 'צק ג'וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג'וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ'יק צ'ק ג'וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג'וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ'יק צ'ק ג'וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..