איך להיפטר מדג הכסף?

מעט רקע על דג הכסף

דג הכסף הינו למעשה חרק קטן שקיבל את כינויו ממראהו הדומה מאוד לדג כסוף וקטן. דג הכסף לא נחשב למזיק לאדם: הוא איננו עוקץ ואיננו מעביר מחלות. אולם במקרים מסוימים, הוא עלול ליצור נזק לספרים שלנו, לבדים שונים בבית ואף לקמח, הודות לחיבתו העזה לעמילנים.

קיימים כמה סוגים של דג הכסף, כשאחד נפוץ בבתים בעוד שהשני מעדיף לחיות בטבע. אורך חייו של דג הכסף הוא כמה שנים (עד 8 שנים) וכן, הוא עמיד במיוחד ובעל כושר הישרדות מעולה. את דג הכסף נזהה בבית בעיקר על ידי מציאת נשל שהשאיר, או מציאת פרטים חיים. במידה והנכם חושדים שפלשו לביתכם דגי כסף, פשוט השאירו לו פיתיון בלילה וגשו מדי פעם לראות האם הוא ניזון ממנו.

הדברת דג הכסף

אולי יעניין אותך

מיהו דג הכסף ומה מאפיין אותו?

כיצד ניתן להיפטר מדג הכסף בבית?

דג הכסף הוא מסוג החרקים שקל יחסית למגר בבית, כשמונעים ממנו תנאי מחיה אופטימאליים. עם זאת, חשוב לדעת כי בחלק מן המקרים, עדיף יהיה לנקוט בהדברה. אז ראשית, כדי לאותת לדג הכסף כי ביתנו איננו מקום מחיה המתאים לו, יש לנקות את הבית ביסודיות, לאוורר את הבית ככל הניתן ואם אפשר, גם להאיר מקומות שבד"כ חשוכים בבית. כמו כן, חשוב לשאוב אבק מהרצפות ולסתום סדקים, חורים וחריצים שונים בהם יכול דג הכסף להתחבא (יש לשים לב במיוחד לאזור המטבח, השירותים וחדר האמבט, בהם דג הכסף נוטה להיות הודות ללחות הרבה הקיימת בהם ושלל מקורות המזון).

שיטות ביתיות להיפטר מדג כסף:

לפניכם מספר שיטות ביתיות בהן תוכל להשתמש כדי להיפטר מדג הכסף:

אדמה דיאטומית: פזרו אדמה דיאטומית באזורים שבהם ראיתם דגי כסף. החלקיקים הזעירים של כדור הארץ הדיאטומי נדבקים לדג הכסף ומייבשים אותם, מה שמוביל למותם.

חומצת בורית: ערבבו חומצה בורית עם קצת סוכר ופזרו אותה באזורים שבהם ראיתם דג כסף. הסוכר מושך את דגי הכסף, והחומצה הבורית הורגת אותם.

קינמון: דג הכסף לא אוהב את ריח הקינמון. פזרו קינמון באזורים שבהם ראיתם דגי כסף, והם ימנעו מלהיכנס לאזורים האלה.

שמן הדרים: ערבבו שמן הדרים עם מים ורססו אותו באזורים שבהם ראיתם דגי כסף. שמן ההדרים רעיל לדגי כסף ויהרוג אותם.

מלכודות דביקות: הניחו מלכודות דביקות באזורים שבהם ראיתם דגי כסף. דגי הכסף ייתקעו במלכודת, ותוכלו להיפטר מהם.

הפחיתו לחות: דגי כסף אוהבים אזורים לחים, כך שהפחתת הלחות בביתכם יכולה לעזור להרחיק אותם. השתמשו במסיר לחות או תקנו נזילות או אזורי לחות בביתכם כדי להיפטר מהמזיקים האלו.

אלו הן רק כמה שיטות ביתיות להיפטר מדג הכסף. אם יש לכם זיהום חמור, ייתכן שיהיה צורך לקרוא למדביר מקצועי לקבלת טיפול יעיל יותר.

האם השיטות האלו עובדות?

ישנן מספר תרופות ביתיות, כמו אלו שניתנו מעלה, שאנשים טוענים שיכולות לסייע בשליטה על נגיעות דגי כסף, אך היעילות שלהן עשויה להשתנות בהתאם לחומרת ההדבקה וגורמים אחרים. בעוד שפתרונות אלו עשויים לסייע בהפחתת נגע דגי הכסף בביתכם, חשוב לזכור כי ייתכן שהם לא ימנעו לחלוטין את הבעיה. אם ההדבקה היא חמורה או מתמשכת, יש לשקול להזמין מדביר מקצועי עבור הדברת דג הכסף.

אולי תתעניין ב

חומר הדברה לדג הכסף ב-100 ש"ח

מתי מומלץ לבצע הדברת דג הכסף?

ישנם מקרים שבהם יש צורך לבצע הדברת דגי, ואלו מספר סימנים שעשויים להצביע על צורך בשירות מקצועי:

מספר גדול של דגי כסף: אם אתם מבחינים במספר רב של דגי כסף בביתכם, זה עשוי להעיד על נגיעות. דגי כסף הם ליליים, אז אולי לא תראו אותם במהלך היום. עם זאת, אם אתם רואים רבים מהם מתרוצצים בלילה, זה סימן מובהק לבעיה.

נזק לחפצים: ידוע שדג הכסף אוכל מגוון חומרים, כולל נייר, ספרים, בדים וטפטים. אם אתם מבחינים בנזקים לפריטים אלה, זה עשוי להעיד על קיומם של דגי כסף שגורמים לנזק.

אלרגיות או אסטמה: חלק מהאנשים עלולים להיות אלרגיים לדגי כסף או ללשלשת שלהם, מה שעלול לגרום לתסמינים כמו התעטשות, שיעול וקשיי נשימה. אם אתה או מישהו בביתך, חווה תסמינים אלה, זה עשוי להצביע על נוכחות של דג כסף.

ריח רע: דג הכסף משחרר ריח עבש, שיכול להיות חזק למדי, אם יש הרבה מהם באזור אחד. אם אתם מבחינים בניחוח לא נעים בביתכם, זה עשוי להעיד על נגיעות של דג כסף.

אם הבחנתם באחד מהסימנים הללו, מומלץ לפנות לאיש מקצוע הדברה על מנת להעריך את המצב ולקבוע האם יש צורך בהדברה.

הדברה לדג הכסף

במרבית המקרים תוכלו להדביר את הבית באופן עצמאי על ידי שימוש מושכל בחומר הדברה ייעודי (שאינו רעיל ליושבי הבית!) ועל ידי כך, לחסוך לעצמכם טרחה רבה. את חומר ההדברה יש לפזר בין החריצים ברצפות, בפינות החדרים ומסביב לארונות המטבח. כמו כן, ניתן לחזור על הפעולה עד למיגור סופי של דגי הכסף מהבית.

הדברת דג הכסף עם שירות הדברה מקצועי

כאמור, דג הכסף לא גורם לנזקים בריאותיים לרוב האנשים, אך הוא עלול להזיק לפריטים שונים ברחבי הבית, ולגרום לבעיות אסתטיות. אם אתם שמים לב לסימנים שהזכרנו מעלה, מומלץ לבצע הדברה מקצועית של דג הכסף. חברת המדביר המזמר מספקת מגוון שירותי הדברה, לרבות הדברת דג הכסף, ואנו זמינים לכם בכל עת.

מדביר מקצועי של חברתנו יבדוק האם יש נגיעות של המזיק הזה, מה חומרתה, ויבצע הדברה בהתאם. תוך שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, ניתן להיפטר מהבעיה בלי להזיק לסביבה, וליהנות מבית נקי מדג הכסף.

מעוניינים בייעוץ מקצועי אודות דרכי ההיפטרות מדג הכסף? המומחים של צ'יק צ'ק ג'וק ישמחו לענות על שאלותיכם. צרו אתנו קשר וספרו לנו כיצד נוכל לעזור.

 

 

מה אומרים עלינו?

חגית רמז, בת ים

בהזדמנות זו נציין כי סבלנו מתיקן גרמני במשך זמן של למעלה מ-16 שנים (!), במהלך זמן זה עברנו שלוש דירות שהמרחק ביניהם הוא למעלה מעשר קילומטר (!), אך הג'וקים עברנו

קרא עוד..
ורד גורדון פרימור

בערך 7 שנים לדעתי אני מזמינה מהם תרסיסי הדברה, למרות שמתגוררת בישוב מרוחק בים המלח עם שפע של זוחלים נדירים, יוצא שבקבוק אחד בשנה גורם אפילו לחצר שלי להיות סופררר

קרא עוד..
אבא G

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפופרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
רועי ג

שירות מהיר ויעיל.

קרא עוד..
נתן דוב קופלוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים, (חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת , שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
Anat Yanon

מעולה לקרדית אבק. מאוד מרוצה!!! יחס ישירות נהדר.

קרא עוד..
Michal C

הדברה לצרעות שירות מצוין!

קרא עוד..
Sagie Kremissi

בחור מאוד נחמד מחירים נחים ושרות מדהים

קרא עוד..
אבא G570

הייתה לי בעיה של תיקן גרמני במטבח, שלא הצלחנו למגר עם ריסוס ועם משחה בשפורפרת ע"י מדביר וותיק ומוסמך. 2 ריסוסים במיכל אחד שנרכש מצ'יק צ'ק ג'וק והלא יאומן קרה,

קרא עוד..
דורי נימיץ

משתמש מזה שנתיים במוצרים,(חיצוני ופנימי) יעילים ביותר, תמורה מצויינת, שרות נהדר ישר כח וכל הכבוד

קרא עוד..
דניאל תשובה

ענו במקצועיות מהירות ואדיבות!

קרא עוד..
sabrina weitsman

מקצועי מאוד, אדיב ודייקן

קרא עוד..
דרור כהן

וואלה עובד נעלמו הג'וקים חסכתי כסף "שפו"

קרא עוד..
דב נתן קופולוביץ

שרות מעולה אמין ויסודי !!! בטוח שאזמין כל פעם שאצטרך

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

"‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ'יק צ'ק ג'וק פתרונות הדברה‏: "‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ'יק צ'ק ג'וק‏"

קרא עוד..
Doron Braunshtein

"צ'יק צ'ק ג'וק" זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג'וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ'יק 'צק ג'וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג'וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ'יק צ'ק ג'וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג'וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ'יק צ'ק ג'וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..