הדברת כיני יונים

כיני יונים

כיני יונים הם יצורים קטנים מאוד, בגודל של בערך חצי מראש סיכה. יש להם צורה של ביצה וקשה מאוד להבחין בהם. צבע כיני היונים הוא שקוף ומקור המזון העיקרי שלהם הוא דם. כשהם עוקצים הצבע שלהם משתנה משקוף לכתום ויכול להגיע לאדמדם. על אף שגם בני האדם סובלים מהיצורים הקטנים, הדם שהם מחפשים הוא דווקא אצל ציפורים קטנות למיניהן והם מגיעים לבתי מגורים לצרכי קינון. כאשר אדם נעקץ על ידי כיני יונים, נוגע בגופו ריר הגורם לפריחה מתפשטת ובמקרים חמורים יותר להתקשות והתייבשות רצינית של העור. במקרה הקשה ביותר ריר של כיני יונים עלול להתפתח לדלקת ריאות.

אולי תתעניין ב

כיני יונים בבית מה עושים?

טיפולי מניעה

טיפולי מניעה של כיני יונים מתחילים בראש ובראשונה בסילוקן מסביבת הבית. אם אתם נתקלים בהופעה של יונים על גג הבית, בסביבת המזגן, על אדן החלון או במרפסת, אסור לכם בתכלית האיסור להתעלם. יתכן והנוכחות של היונים בסביבת ביתכם היא לצורך קינון, ואז כבר קשה הרבה יותר לסלקן. ביצי כיני יונים מוטלות לרוב בתוך הקן, במידה והיונים לא בקן באותה עת, יחלו הכינים לטפס על קירות הבית במטרה למצוא מקור מזון. היונה נחשבת לציפור נאמנה למיקום הקן שלה ולכן הרחקת הקן צריכה להיות מוחלטת, אחרת הבעיה תחזור על עצמה בכל עונה.

אולי תרצה לקרוא על

טיפול בכיני יונים

נדידת יונים – יש דבר כזה?

אנשים נוטים לחשוב שהיונה היא עוף נודד, הרבה פעמים אנו נתקלים בלהקה של יונים עפה בשמיים או מתמקמת לה בנחת על חוטי החשמל. אך לא כך הדבר, היונה איננה עוף נודד. היונה מקננת באופן קבוע בדרך כלל בקבוצות קטנות, שמתאספות יחד לחפש מקומות עם מקורות מים ומזון. ברגע שהיונה בוחרת מקום לקינון, היא יכולה לקנן בו לאורך שנים. המקומות השכיחים ביותר בהם תעדיף היונה לקנן בסביבת הבית: חדר כביסה, אדן חלון, מחסנים, מרפסות מקורות ומרזבים.

אולי יעניין אותך

מדביר לכיני יונים

הדברת יונים והרחקת הקן

הרחקת היונים צריכה להתבצע בזמן מסוים לאחר בניית הקן. במידה וההרחקה לא הצליחה יש לבצע הדברת יונים. כמובן שהדברה זו חייבת להתבצע על ידי מדביר מקצועי ומנוסה. ישנן מגוון חברות הדברה במרכז ובאזור השרון המתמחות בתחום הדברת יונים. אותן חברות ישלחו מדבירים מקצועיים שיזהו את האזורים הנגועים בכינים וירססו אותם בחומרי הדברה ירוקה, אותם חומרים קטלניים לכינים אבל בעלי רעילות נמוכה לבני אדם וחיות מחמד.

מה אומרים עלינו?

Shiran Carmiel‎‏

“‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ’יק צ’ק ג’וק‏”

קרא עוד..
Shiran Carmiel‎‏

ממליצה על ‏הדברה – צ’יק צ’ק ג’וק פתרונות הדברה‏: “‏לא נתקלתי בכזה שירות מקצועי, יעיל, ומסביר פנים כזה! מה שבטוח, בכל בעיית הדברה אפנה לצ’יק צ’ק ג’וק‏”

קרא עוד..
Doron Braunshtein

“צ’יק צ’ק ג’וק” זו חברה מצוינת, עם שירות מעולה וביצוע יוצא מן הכלל. ראוי לציין את מור אזולאי, המדביר המקסים, ואת ציון שירי הנפלא, המקצועי והמוכשר, תודה על הכל! מדורון.

קרא עוד..
אילנית, נהריה

חיפשתי חומרי הדברה כדי להדביר לבד בבית שלי. אני סובלת מג’וקים גדולים ונמלים. רציתי לחסוך בעלויות ההדברה. פניתי לחברת צ’יק ‘צק ג’וק וקיבלתי מהם תרסיס להדברה עצמית לג’וקים וגם לנמלים

קרא עוד..
אדיר, באר שבע

יש לי בית עם חצר. כל החצר שלי הייתה מלאה בחשופיות במשך שנים. עד שהמליצו לי על חנות לחומרי הדברה של צ’יק צ’ק ג’וק. פניתי לחנות, קיבלתי שירות מצוין. קיבלתי

קרא עוד..
מיכל, קריית אונו

לפני שנה קניתי תרסיס הדברה ומלכודות נגד ג’וקים קטנים, שמהם סבלתי לפחות חצי שנה. בתקופה זו פניתי גם למדביר שלא הצליח לפתור לי את הבעיה. פניתי לחברת צ’יק צ’ק ג’וק

קרא עוד..
המלצת לקוח-מאור מנסור

היום חזרתי בפעם השניה אחרי שנה!!!! למה חיכית שנה אתם שואלים?!? כי זה עובד! חומר להדברה עצמית שעולה 100 שקלים (שווה לכל כיס ומחליף אחלה של מדביר). תוסיפו לזה השירות

קרא עוד..
המלצת לקוח

היה מאוד מקצועי ונתן שירות מצוין , ממליץ בחום! האמת שהתקשרתי לחברה מכיוון שברגע שחשבתי על המילה הדברה עלתה לי בראש התמונה של הרכב המזמר של החברה שמסתובב ברחובות:) .

קרא עוד..
המלצת לקוח דרך זאפ גרופ

פניתי לבית העסק לצורך הדברת מקקים. שילמתי מחיר קצת יקר וקיבלתי שירות סביר עם יחס בסדר. הוא אדיב.  

קרא עוד..